Ciekawostki o słynnych bliźniaczkach zrośniętych Abby i Brittany Hensel

Opublikowano 11/29/2020
Reklama

Czy słyszałeś o tych syjamskich bliźniaczkach? Ich niesamowita historia zainteresowała ludzi na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych nie ma dorosłej osoby, która by o nich chociaż raz nie usłyszała. W poniższym artykule została spisana przez nas ich historia.

Zrośniete bliźniaczki

Rodzice dziewczyn zawsze bardzo pragnęli aby ich dzieci wiodły w miare normalne życie. Rodzice nie chcieli by były one narażone na uwagę mediów. Kiedy jednak rodzina zdecydowała się aby telewizja TLC przeprowadziła wywiady z dziewczynkami w 2012 roku wszystko się dla całej ich rodziny zupełnie zmieniło. Wtedy właśnie o dziewczynkach dowiedział się cały świat. To co miało być dla rodziny jedynie zwykłym wywiadem stało się prawdziwą sensacją a życie codzienne dziewczynek zafascynowało ludzi na całym świecie. Wszyscy pokochali Abby i Brittany. Ludzie słyszeli o dziewczynkach nie tylko w Stanach ale także poza nimi. W poniższym artykule możecie zobaczyć jak radzą sobie dziś i z jakimi trudnościami muszą się mierzyć każdego dnia, a także jakie mają plany na.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.31

Zrośnięte bliźniaczki

Skąd są?

Urodziły się w Minnesocie w zwykłej amerykańskiej rodzinie. Od innych dziewczyn rożnią się jedynie budową ciała ale poza tym są naprawdę zupełnie normalnymi dziewczynami. Ich Mama – Patty jest pielęgniarką a tata – Mike stolarzem i ogrodnikiem. Henselowie to kochająca się i wspierająca rodzina. Dziewcyzny mają rownież młodsze rodzeństwo – siostrę i brata. Dziś te inspirujące młode kobiety są niemal dorosłe. Nigdy w życiu nie poddały się i swoją niespotykaną budowę traktują jak wyzwanie. W 2012 roku udało im się nawet ukończyć uniwersytet. Nie zadowoliłyby się dyplomem ukończenia studiów online więc postanowiły pójść na uniwersytet w normalnym trybie. Ukończyły Uniwersytet Betel w ich rodzinnym stanie Minnesota.Teraz czas abyśmy przyjrzeli się ich życiu codziennemu – jak wygląda, jak sobie radzą na co dzień, co myślą o sobie samych i jakie napotykają trudności życia codziennego.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.51.48

Skąd są?

Nie było możliwości aby operować

Czy wiecie jak działa anatomia bliźniaków syjamskich? To nie takie proste. Pierwszą rzeczą którą należy sobie uświadomić to fakt, że rodzaj zrośnięć u takich bliźniaczek różńi się między sobą. Oczywiście takie bliźniaki dzielą jedno ciało, ale mają w większości oddzielne narządy. Jeśli chodzi o najważniejsze organy w ciele to każda z bliźniaczek ma własne płuca, rdzeń kręgowy, kręgosłup, żołądek i serce. Dziewczynki posiadają za to tylko jeden układ rozrodczy. Zatem operacja rozdzielenia ich tuż po urodzeniu okazała się bardzo niebezpieczna i ryzykowna dla ich zdrowia i życia. W związku z tym lekarze wraz z rodziną zdecydowali się na nie podejmowanie ryzyka operacji.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.00

Nie było możliwości aby operować

Wyjątkowe zrośnięcie

Rodzaj zrośnięcia sióstr jest naprawdę wyjątkowa nawet jak na bliźniaki syjamskie. Urodzenie bliźniąt syjamskich zdarza się raz na 189 000 narodzin. Bliźniaczki Hensel są bliźniakami w rodzaju parapagus, co oznacza, że posiadają oddzielne głowy i jedno ciało. Z kolei bliźnięta parapagus dicephalic stanowią zaledwie 11 procent wśród bliźniaków syjamskich. Tak więc te bliźniaczki syjamskie nawet w grupie bliźniaków syjamskich występują bardzo rzadko. Życie wszystkich bliźniaków syjamskich jest przepełnione wyzwaniami i przeszkodami życia codzinnego które wciąż muszą pokonywać. Bliźniaczki Hensel robią to zawsze z pełnym optymizmem.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.17


Wyjątkowe zrośnięcie

Jak chodzą?

W związku ze specyficzną budową bliźniaczek to każda z bliźniaczek musi kontrolować jedną stronę ciała. Siostry współpracują ze sobą przy codziennych czynnościach nawet takich jak chodzenie. Inaczej nie byłyby w stanie przejść nawet kroku do przodu. Wyobraź sobie – każda bliźniaczka kontroluje jedną nogę i jedną rękę i musi w jakiś sposób synchronizować ruchy z drugą z bliźniaczek. W ten sposób siostry na bieżąco współpracują ze sobą. Jest to dla ludzi zupełnie nie do wyobrażenia ale właśnie tak wygląda ich codzienność. Każdy dzień bliźniaczek to ciągłe wyzwania i pokonywanie codziennych przeszkód. Bliźniaczki jednak mają bardzo pozytywne podejście do życia i cieszą się każdą chwilą śmiejąc się non stop i idąc śmiało przez całe życie i patrząc na jego pozytywne strony.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.31

Jak chodzą?

Pierwsze problemy które wystąpiły

Od pierwszych chwil dziewczynki spotykały na swojej drodze rozwoju wielkie trudności. Początki były dla sióstr zupełnie inne niż dla ich rowieśników. Nic nie było dla nich nawet w połowie tak proste i oczywiste jak dla innych dzieci. W miarę rośnięcia było już tylko gorzej. Dziś rodzice wspominają jak trudne było dla dziewczynek opanowanie raczkowania, a następnie chodzenia. Od najmłodszych lat dziewczynki musiały się uczyć jak ze sobą współpracować i koordynować swoje ruchy. W końcu bliźniaczkom udało się opanować synchroniczne poruszanie się i jakoś zaczęły dawać sobie razem radę. Nie było to wcale proste – ale z ich wielką siłą i podejściem do życia wszystko jest możliwe.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.52.46

Pierwsze problemy które wystąpiły

Jak sobie radzą?

Nauczyły się one swojego sposobu chodzenia. Wypracowały system jak stawiać stopy i nogi aby było im najprościej chodzić. Jeśli przyjrzysz się im uważnie gdy chodzą to zauważysz, że Brittany chodzi na czubkach palców, a Abby chodzi na płasko. Z tego powodu bliźniaczki zdają się utykać. Nie jest to jednak dosłownie utykanie tylko właśnie ich sposób na chodzenie. Nie mają innego wyjścia – aby móc chodzić muszą dopasować się do swoich wzrostów ponieważ nie wcale są tej samej wysokości. Zajęło im to sporo czasu ale udało im się to i teraz w miare swobodnie potrafią chodzić a nawet biegać i uprawiać sporty. Dziewczyny się nigdu nie poddają i traktują wszytsko jak wyzwanie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.02

Jak sobie radzą?

Ryzykowna operacja

Separacja byłaby dla nich śmiertelnym niebezpieczeństwem. Lekarze oczywiście zaproponowali rodzicom opcję na rozdzielenia dziewczyn tuż po ich urodzeniu. Jednak rodzice po głębokim zastanowieniu zdecydowali, że nie zdecydują się na operację rozdzielenia swoim córkom. Rodzice uznali, że ryzyko jest zbyt duże i nie chcieli ich po prostu stracić. Zdaniem lekarzy była duża szansa, że żadna z sióstr nie przeżyje operacji. Na szczęście swoje i dzieci rodzice podjęli słuszną decyzję i dzięki temu dziewczynki nadal żyją i mają się bardzo dobrze. Są szczęśliwe i czerpią z życia pełnymi garściami.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.16

Ryzykowna operacja

Dokument o ich życiu

Gdy Abby i Brittany skończyły 16 lat telewizja TLC poprosiła rodziców sióstr o zgodę na nakręcenie o nich filmu dokumentalnego. Rodzice zgodzili się. Powstał film dokumentalny o codziennym życiu bliźniaczek. Dokument opowiadał wszystko o ich zwykłym, codziennym życiu, a także o ich planach na przyszłość. Dzięki sukcesowi jaki odniósł film dokumentalny dziewczynki wzięły udział w serialu w telewizji TLC o ich własnym życiu. Niestety serial miał tylko jeden sezon ale możecie go zobaczyć w internecie. Uważamy, że warto.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.31

Dokument o ich życiu

Wielkie przeszkody

Dziewczyny są ze sobą zrośnięte więc bardzo dużo ludzi myśli, że nie mogą robić nawet połowy rzeczy które każdy przeciętny człowiek wykonuje bez problemu. Jest to tylko prawda częściowa bo większość czynności dziewczyny nauczyły się wykonywać. Dziewczynki robią wiele rzeczy jak my wszyscy – od jazdy na rowerze przez pływanie a kończąć nawet na jeździe samochodem. Ale do tego dojdziemy jeszcze w dalszej części artykułu. Siostry opanowały całkiem sporo aktywności które wykonują na co dzień zupełnie zdrowi ludzie. Oczywiście ich opanowanie zajęło im znacznie więcej czasu niż przeciętnej osobie. To co im pomaga to fakt, że siostry są niezwykle zdeterminowane. Bliźniaczki muszą każdą z czynności ze sobą koordynować aby osiągnąć to czego pragną. Po latach ćwiczeń wszystko sukcesywnie opanowują coraz więcej czynności nie zważając na przeszkody.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.43

Wielkie przeszkody

Jak prowadzą samochód

Udzielając wywiadu siostry ustaliły że ​​musiały 2 razdy zdawać zarówno teoretyczny jak i praktyczny egzamin na prawo jazdy. Zastanawiacie się pewnie jak dziewczynom udaje się jeździć samochodem. Abby kontroluje sytuacje po prawej stronie a Brittany po lewej stronie samochodu. Tak więc dziewczyny po raz kolejny znalazły system który dla nich doskonale działa. Wszystko to aby zachować synchronizację i móc normalnie a przede wszystkim bezpiecznie jeździć samochodem. Jesteśmy dla nich pełni podziwu bo naprawdę dobrze nauczyły się prowadzić samochód. Są one wielkim wzorem dla nas wszystkich.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.53.57

Jak prowadzą samochód

Ich mocne strony

Kolejną wspaniałą rzeczą w ich życiu są ich zupełnie różne zainteresowania, mimo że dziewczyny są bliźniaczkami. Świetnie się to udało ponieważ ich pasje i mocne strony dość dobrze się ze sobą uzupełniają i dziewczyny mogą pomagać sobie nawzajem. Brittany jest świetną pisarką, za to Abby jest mocniejsza w matematyce. Pomimo niemal doskonałych wyników z przeciwnych sobie przedmiotów całkiem dobrze udało im się współpracować ze sobą w szkole. W rzeczywistości, jak wcześniej wspomnieliśmy dziewcyzny nie zdecydowały się na kontynuowanie studiów online. Poszły za to na pobliską uczelnię i ukończyły ją ze świetnymi wynikami. Na pewno bylo to dla nich bardzo dużym wyzwaniem ale one się nigdy nie poddają.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.11

Ich mocne strony

Razem pracują

Dziewczyny doskonale również skoordynowały wspólne pisanie i pracę na klawiaturze komputera. Nauczyły się na przykład razem e-maile. Synchronizują pracę dłoni i sprawnie piszą przy komputerze. Musimy pamiętać, że dziewczynki to przecież 2 rożne osoby. Nauczyły się iść na kompromisy pisząc razem e – maile i załatwiając wspólnie sprawy. Ponieważ bliźniaczki są bardzo wrażliwe i niezwykle się o siebie troszczą to nie potrzebują między sobą żadnej komunikacji ustnej. To bardzo pomaga im szybciej pisać co bardzo się przydaje w ich życiu codziennym.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.27

Razem pracują

Są innymi osobami

Mimo, że mają jedno ciało to są to naprawdę 2 różne osoby. Mają zupełnie inne zainteresowania, wady i zalety i oczywiście też słabości ale też sojw mocne strony. Jednym z przykładów na to mogą być ich preferencje i styl ubiorania się. Dziewczyny właściwie musiały zatrudnić krawcową aby móc ubraniami wyrazić swoją indywidualność i mieć niestandardowe style ubierania się. To naprawdę niezwykłe, że dziewczyny nie pozwalają, by na ich drodze stanęła jakakolwiek przeszkoda mimo, że posiadają jedno ciało. Ale pamiętaj – mają zupełnie inne osobowości.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.42

Są innymi osobami

Ważna edukacja

Pośród wszystkich ich celów edukacja była dla nich zawsze bardzo ważna. Jak już napisaliśmy nie pozwoliły by przeszkody spowodowane ich budową zmusiły je do stdiowania w trybie online. Zamiast tego uczęszczały na Uniwersytet Bethel. Abby i Brittany udało się ukończyć normalne studia. Początkowo miały nadzieję uczęszczać na różne przedmioty w ramach tego samego kierunku. Jednak przy całej dodatkowej pracy okazało się to dla nich zbyt trudnym zadaniem. Mimo wszystko udało im się ukończyć studia z wyróżnieniem co już jest więcej niż można powiedzieć o wielu młodych zdrowych ludziach w ich wieku. One są dla nas prawdziwym przykładem walki i pogody ducha.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.54.56

Ważna edukacja

Przeprowadzka do nowego domu

Po ukończeniu uniwersytetu bliźniaczki postanowiły przeprowadzić się do własnego mieszkania. Oznaczało to wiele zmian w ich życiu. Zresztą podobnie jak dla każdego wchodzącego w dorosłość przeciętnego młodego człowieka który przeprowadza się na “swoje”. Telewizja TLC właśnie w serialu o bliźniaczkach skupiła się na ich przeprowadzce i użyła tego jako głównego wątku w serialu. W serialu możesz zobaczyć jak bliźniaki dekorują swój pierwszy dom i jak przygotowują się do swojej pierwszej poważnej pracy w roli nauczycielek w szkole podstawowej. Realizują się one jako nauczycielki po dziś dzień.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.09

Przeprowadzka do nowego domu

Chcą posiadać rodzinę

Zapewne jak wszyscy zastanawiasz się jak wygląda życie osobiste bliźniaczek. Abby i Brittany podobnie jak wszystkie młode kobiety bardzo cciałyby posiadać rodzinę. Pragną się zakochać, wyjść za mąż i posiadać dzieci. Ale czy jest to w ogóle do zrobienia? Na pewnoe jest to w ich przypadku bardzo ciężkie do zrealizowania. Dziewczyny zdają sobie sprawę, że ich połączone ciało stwarza ku temu ogromną przeszkodę. Nadal jednak wierzą, że znajdą dla siebie dwóch mężczyzn i będą mogły obydwie założyć rodziny. Te marzenia niestety są podyktowane wieloma trudnościami i bardzo skomplikowanym życiem dla nich wszystkich. Ale może tak jak wszystko inne i to uda im się zrealizować.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.23

Chcą posiadać rodzinę

Nie rób im zdjęć

Bliźniaczki jak się pewnie domyślasz nie lubią być filmowane i fotografowane przez obcych ludzi. Szczególnie z ukrycia. Wystąpiły w programie w telewizji TLC i udzieliły licznyćh wywiadów ale to jednak nie to samo. Okazuje się, że nie zawsze są zadowolone kiedy zostają zmuszane do bycia w blasku fleszy. Najbardziej się denerwują kiedy ludzie patrzą się na nie bezczelnie i robią im zdjęcia. Musisz jednak wiedzieć, że bliźniaczkom nie przeszkadza gdy ​​ludzie proszą je o zdjęcie wprost. Nie lubią jedynie robienia im zdjęc bez ich pozwolenia, jak często to ludzie robią – z ukrycia. Jedyne o co proszą to proste pytanie. Nie ma im się co dziwić – nie chcą się w ciąż obserwowane. I tak ciągle widzę wzrok ludzi na ulicach.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.34

Nie rób im zdjęć

Wizyta w Oprah Show

Oprah oczywiście zaprosiła do siebie bliźniaczki i zrobiła to gdy miały jedynie 6 lat. Abby i Brittany niewiele pamiętają z tego występu, ale był to ich pierwszy występ w telewizji i większe zainteresowania mediów ich osobami. Ludzie przyjęli je z wielkim zaciekawieniem i podziwem. To wtedy właśnie bliźniaczki zaczęły mieć całą rzeszę swoich fanów. Nic dziwnego gdyż one i ich podejście do życia jest zupełnie wyjątkowe i bardzo optymistycznie podchodzą do życia. Często zupełnie zdrowi ludzie mają mniej pozytywne podejście do życia.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.45

Wizyta w Oprah Show

Uwielbiają sport

Te siostry nigdy nie przestają zaskakiwać. Mimo swojego stanu kochają one sport. Są bardziej wysportowane niż przeciętny człowiek w ich wieku. Do wspólnych zainteresowań sióstr z pewnością należy sport. One wprost kochają w ten sposób sędzać swój wolny czas. Szczególnie lubią grać w siatkówkę i kręgle. Przy okazji sport pomaga im w utrzymaniu dobrej kondycji ciała. Jest to bardzo przydatne przy ich stanie zdrowia. Bliżniaczki powinny się dużo ruszać i świetnie, że znalazły dla siebie sposób na uprawianie normalnych dyscyplin sportowych. Zapewne wyjdzie im to tylko na zdrowie.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.55.58

Uwielbiają sport

Kochają muzykę

Wspólne pasje dziewczyn nie kończą się jedynie na sporcie. Właściwie to obydwie rownież kochają muzykę i uwielbiają grać na różnych instrumentach. Mają wielką nadzieję opanowywać grę na nowych instrumentach przez całe swoje życie. Teraz zaczynamy rozumieć jak naprawdę inspirujące są siostry Abby i Brittany. Dziewczyny sprawiają, że czujemy się winni, że zrezygnowaliśmy z gry na fortepianie jako młode osoby. Jeśli one mogą to czemu my nie. Wystarczy mieć jedynie dobre chęci i dziewczyny są na to świetnym dowodem. Wszystko może się udać – wystarczy mieć tylko dobre podejście.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.10

Kochają muzykę

Inne gusta żywieniowe

Czy myślisz, że dziewczyny oszczędzają na posiłkach?. Jest to nieprawdą ponieważ każda z dziewczyn ma swój własny żołądek a także swoje preferencje kulinarne. Oczywiście, zatem potrzebują dwóch kolacji. Może te dwie dziewczyny mają i wspólne ciało ale mają różne upodobania kulinarne jeśli chodzi o posiłki. Dziewczynki w niczym nie są podobne jeśli chodzi o gust kulinarny. Tyczy się to rownież ubioru, kolorów – w zasadzie dosłownie każdego aspektu życia. Dziewczynki są naprawdę bardzo różne od siebie pod wieloma względami i mają zupełnie inne gusta i preferencje żywieniowe. Kochają jeść zupełnie inne rzeczy.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.22

Inne gusta żywieniowe

Urodziny

Bliźniaczki nie oszczędzają na torcie tylko dlatego, że są bliźniaczkami i mają jedno ciało. Dziewczyny każdego roku dostają dwa torty urodzinowe. Są indywidualistkami a więc ich torty również bardzo się od siebie różnią. Teraz można spojrzeć na ich ostatnie zdjęcie z urodzin – jeden tort jest czekoladowy, a drugie waniliowy. Świeczek oczywiście też jest podwójna ilość i to samo się tyczy prezentów dla bliżniaczek. Chcą mieć one zupełnie inne kolory tortow i dostawać inne prezenty.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.33

Urodziny

Mają oddzielne narządy

A kiedy jedna z sióstr choruje? Czy w takim wypadku od razu chorują dwie czy może jednak tylko jedna z dziewczyn? Wyjaśniamy: bliźniaczki zwykle nie chorują w tym samym czasie. Pamiętaj, że mają różne organy w swoich ciałach (poza rozrodczymi). Na przykład Abby nigdy nie miała zapalenia płuc natomiast Brittany zachorowała już na nie dwa razy. Abby na pewno ma duże szczęście, że ma własne, mocne płuca i do tej pory nigdy nie zaraziła się od siostry.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.46

Mają oddzielne narządy

Zawsze kompromisy

Pisaliśmy już o tym jak mimo tej nietypowej budowy ich życie się całkiem dobrze układa. Jednak dziewczyny też mają duże problemy – znacznie większe od przeciętnej dziewczyny w ich wieku. Wyobraź sobie, że musisz iść na kompromis w każdym aspekcie swojego życia – od godzin spożywania posiłków aż do snu. Na szczęście kompromis to kolejna umiejętność którą dziewczyny muszą doskonalić od pierwszych chwil swojego życia. Jesteśmy pełni podziwu bo my ledwo dawaliśmy radę ze współlokatorami.

Zrzut Ekranu 2020 09 16 O 11.56.59

Zawsze kompromisy

Reklama