Hollywood’un Selvi Boylu Aktörlerinden Bazıları

Yayinlanma tarihi 12/15/2020
Reklam

Hollywood’da çok uzun boylu aktörler var. Bunların birçoğunun oldukça başarılı kariyerleri var. Selvi boylu olmalarının yanı sıra, sinema tarihinde yer alan en inanılmaz rollerden bazılarını üstlenebilecek yetenek ve görünüşe sahipler. Bu oyuncular kesinlikle kendilerini bir marka yapmayı başardılar. Küçük ya da büyük rollerin fark etmediği söyleniyor ama bu uzun boylu aktörler, oyunculuk performansları ile öyle göz dolduruyorlar ki. İster gelecek vadeden bir oyuncu, ister genel bir sinema seyircisi olun, bu listedeki oyunculara kesinlikle bir göz atmanız lazım… Belki de uzun boylu oldukları için onları bu listede görebilirsiniz.

Hollywood'un Selvi Boylu Aktörlerinden Bazıları

Hollywood’un Selvi Boylu Aktörlerinden Bazıları

Brad Garrett (2.07cm)

Brad Garrett olarak da bilinen Bradley Henry Gerstenfeld, 2.07cm’lik bir boyla yükseklerden bize bakıyor.Yıllardır izleyicileri güldürmeyi başarıyor ve en çok Everybody Loves Raymond’daki Ray Romano’nun karakterinin kardeşi Robert Barone olarak herkes tarafından tanınıyor. Garrett ayrıca ‘Til Death ve Single Parents gibi diğer televizyon programlarında rol aldı. Ayrıca Ratatouille ve Finding Nemo gibi farklı animasyon filmlerine seslendirme yaptı.

Brad Garrett (2.07cm)

Brad Garrett (2.07cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

2002’nin Örümcek Adam filmindeki Joe Manganiello’yu hatırlıyor musunuz? Biz de hatırlayamadık, bu yüzden geçmiş yıllara dönüp incelemek zorunda kaldık. Profesyonel oyunculuk kariyerine Peter Parker’ın lisedeki zorbası Flash Thompson’ı canlandırarak başladığına inanmak oldukça zor gelse de, o yıllardan beri, ünlü oyuncu filmlerde ve televizyonda daha tanınabilir rollerde yer aldı. What to Expecting When You Expecting and Magic Mike ve HBO’nun True Blood dizisindeydi. En azından Joe Manganiello’yu ve eşi Sofia Vergara ile bir arada görmüşsünüzdür.

Joe Manganiello (1.98cm)

Joe Manganiello (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Soyadı size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Armie Hammer’ın büyük büyükbabasının petrol kralı Occidental Petroleum başkanı Armand Hammer olmasıdır. Yine de Armie, Facebook hakkındaki “gerçek hikayeye dayalı” 2010 yapımı The Social Network filminde iki Winklevoss ikizini oynamasının ardından ün kazandı. Bu filmi izlememenize rağmen yine de size tanıdık geldiğini düşünüyorsanız, onu muhtemelen 2015 yılında çekilmiş olan casus filmi The Man from U.N.C.L.E’da izlemişsinizdir. o da değilse 2017 yılında çekilmiş filmi Beni Adınla Çağır ile hatırlarsınız.

Armie Hammer (1.98cm)

Armie Hammer (1.98cm)

Joel McHale (1.95cm)

Yazar, yapımcı, komedyen, televizyon sunucusu, aktör, Joel McHale, 2004-2015 yılları arasında E! ‘Nin The Soup sunucusuyla tanınmaya başlandı. Birçoğu, onu 2009-2015 yılları arasında yayınlanan popüler NBC televizyon programı topluluğunda Jeff Winger karakterini canlandırdı. Joel’i hangi diziden tanıyor olursanız olun, muhtemelen onun sayesinde yüzünüzde bir gülümseme olmuştur. Şimdilerde, klasik oyun şovunun yeniden başlamasıyla birlikte ABC oyun programı Card Sharks’ta sunuculuk yapıyor.

Joel McHale (1.95cm)

Joel McHale (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

Country müzik şarkıcısı ve yarı zamanlı aktör John Corbett, bu listedeki diğer uzun boylu ünlülerimize kıyasla muhtemelen daha az tanınmaktadır. Sex and the City hayranları onu Carrie Bradshaw’ın uzun süreli erkek arkadaşlarından biri olan Aidan Shaw olarak tanıyacaklar. Benzer bir romantik tarzla Corbett, My Big Fat Greek Wedding isimli popüler filmde başrolü üstlendi. Filmin devam filminde Ian Miller rolünü üstlenerek tekrar yol aldı.

John Corbett (1.95cm)

John Corbett (1.95cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Forbes’a göre Tyler Perry, 2011 yılında eğlence sektörünün en yüksek kazancı olan kişiydi. 130 milyon dolar kazandı. Gururu ve neşesi Madea karakteri ve Tyler Perry’nin televizyon programıHouse of Payne’inde yer alıyor. Perry, ViacomCBS ile bir anlaşma imzaladı. Her yıl 90 bölüm orijinal komedi ve dram dizisi yapması için ona yılda 150 milyon dolar ödüyorlar. Perry’nin net değerinin 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Tyler Perry (1.98cm)

Tyler Perry (1.98cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

1960’ların Western TV dizisi Rawhide’ın başarısından sonra Eastwood, popüler Dirty Harry serisinde Harry Callahan rolünü ve Sergio Leone’nun Spaghetti Western filmlerinin üçlemesinde “Man with No Name” rolünü üstlenerek Hollywood’da ünlendi. Eastwood hala ara sıra oyunculuk yapmaya devam ediyor. Aynı zamanda filmlerin yönetmenliğini ve yapımcılığını da yapıyor. Örneğin, 2018 yılında kendi filmi The Mule’da rol aldı, yönetti ve yapımcılığını üstlendi.

Clint Eastwood (1.95cm)

Clint Eastwood (1.95cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Timothy Francis Robbins veya daha popüler ismiyle Tim Robbins, en çok 1994 eleştirmenlerce beğenilen film The Shawshank Redemption’da Andy Dufresne karakterini oynamasıyla biliniyor. Canlandırdığı diğer karakterlerden Mystic River’da Dave Boyle, Jacob’s Ladder’da Jacob Singer ve Bull Durham’da Nuke LaLoosh olarak ta hatırlanabilir. En son çalışmalarından biri Hulu’daki Castle Rock’ta karşımıza çıktı. Oyuncu kariyerine devam etmesinin yanı sıra senarist, yapımcı, yönetmen ve müzisyendir.

Tim Robbins (1.98cm)

Tim Robbins (1.98cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Amerikalı aktör ve model Josh Duhamel, Hollywood’da ABC pembe dizisi All My Children ile ekranlarda karşımıza çıkmaya başladı. Dizideki sergilediği performansı ona Daytime Emmy’lerinde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü kazandırdı. NBC’nin Las Vegas’ında başrolü paylaştı. Son on senesinin en önemli çalışmaları arasında Transformers: The Last Knight’da başrol oynadı. Duhamel, 2009’dan 2019’a kadar ünlü Black Eyed Peas grubunun ünlü şarkıcısı Fergie ile evlendi ve birlikte bir oğulları var.

Josh Duhamel (1.95cm)

Josh Duhamel (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

İki kez Akademi Ödülü ve üç kez Altın Küre kazanan Ben Affleck, kariyerine 1984 yılında PBS dizisi The Voyage of the Mimi’de başladı. O zamandan beri Dazed and Confused (1993) dahil birçok filmde yer aldı. Good Will Hunting (1997), Pearl Harbor (2001) ve Gone Girl (2014). Bilmemeniz durumunda, o ve yakın arkadaşı Matt Damon, Good Will Hunting’ın senaryosunu yazdığı için Oscar kazandı. Affleck ayrıca Gone Baby Gone (2007), The Town (2010) ve Argo (2012) filmlerinde rol aldı ve yönetti.

Ben Affleck (1.95cm)

Ben Affleck (1.95cm)

Howard Stern (1.98cm)

2006 senesinden beri, herkes tarafından tanınan radyo sunucusu ve bilinen sesi Howard Stern, Sirius XM Uydu Radyosunda programlar yaptı. İlk başlarda kamu radyosunda yer alan Stern, oradaki kariyerine 1986 yılında başladı. Kendisini radyo dışındaki başarısından dolayı bulduğu bir takma isim olan “Tüm Medyanın Kralı” olarak çağırıyor. 2012 ve 2015 yılları arasında America’s Got Talent’ta jüri görevini üstlendi ve New York Times En Çok Satanlar listesine giren birkaç tane kitap yazdı.

Howard Stern (1.98cm)

Howard Stern (1.98cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

1.92cm boyundaki Sacha Baron Cohen, 1.61cm boyundaki Avustralyalı aktris Isla Fisher ile evli. Cohen, Borat Sagdiyev, Bruno Gehard ve Ali G.Cohen gibi canlandırdığı komedi karakterleriyle tüm dünyanın dikkatini çekti, Les Misérables, Hugo, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Borat ve Talladega gibi birçok filmde de yer aldı. Geceler: Ricky Bobby Ballad. Borat 2 yapılacağına dair anlaşmalar onaylandı, fakat henüz resmi bir çıkış tarihi belirlenmemiştir.

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Sacha Baron Cohen (1.92cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

Dwayne Johnson daha önceleri “The Rock” olarak biliniyordu. Zamanla Dwayne zamanla herkes tarafından bilinen ve tanınan popüler bir isim haline geldi. Johnson oyunculuğa başlamadan önce sekiz yıl WWE için güreşti. Yer aldığı filmler dünya çapında 10,5 milyar dolardan fazla hasılat yaptı ve onu tüm zamanların en çok hasılat yapan oyuncularından biri yaptı. Yer aldığı filmleri arasında The Scorpion King and Hercules’de başrol oynadı. Disney’in Moana animasyonunda seslendirme yaptı ve Fast & Furious’da Luke Hobbs’u karakterini canlandırdı.

Dwayne Johnson (1.98cm)

Dwayne Johnson (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Vince Vaughn hala Hollywood’da aktif olarak oyunculuğa devam etmektedir. Ama şimdilerde bu ünlü oyuncu hakkında pek bir şey duymuyor olsakta 1980’lerde oyunculuğa başladı, ancak 1996 yapımı Swingers filminde rol aldığında insanların dikkatini çekip ilgi gördü. Diğer önemli projelerinden bazıları The Wedding Crashers, The Internship ve Hacksaw Ridge filmleri ve True Detective dizisidir. Vaughn kısa süre önce Dragged Across Concrete adlı gerilim filminde Mel Gibson’la birlikte rol aldı.

Vince Vaughn (1.98cm)

Vince Vaughn (1.98cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Kendi başınakendi ayakları üstünde duran bir adam olan Jeff Goldblum, eklektik kişiliği ve tarzıyla tanınır. Jurassic Park ve Bağımsızlık Günü gibi yüksek hasılatlı filmlerde rol aldı. Daha yeni çalışmalarından bazıları 2014 yılında The Grand Budapest Hotel ve 2017’deki Thor: Ragnarok 2’dir. Ayrıca Jeff Goldblum adında bir caz grubu ve Mildred Snitzer Orkestrası vardır. İlk albümleri “The Capitol Studios Sessions” 2018 senesinde piyasaya sürüldü.

Jeff Goldblum (1.95cm)

Jeff Goldblum (1.95cm)

Tom Selleck (1.92cm)

Tom Selleck’in oyunculuk kariyerine 1965 yılında başladı, bu sebepten ötürü sert adam tavırlarında ustalaşmış ve yeteneklerini geliştirmiş olması hiç te şaşırtıcı değil. Özel dedektif Thomas Magnum’u Magnum P.I.’de sekiz yıl boyunca canlandırdı. Selleck’in televizyonda ve filmde 50’den fazla yapımda yer aldı, bunlara televizyon programı Friends’teki Dr. Richard Burke ve Blue Bloods dizisindeki New York Polis Komiseri Frank Reagan da dahil.

Tom Selleck (1.92cm)

Tom Selleck (1.92cm)

RuPaul (1.95cm)

Amerika’nın en başarılı drag kraliçesi olarak kabul edilen RuPaul Andre Charles’ı kısaca RuPaul olarak tanıyoruz. 10 yıl önce, 2009’da RuPaul’un Drag Race realite şovunun sunuculuğunu yapmaya ve programın yapımcılığı yapmaya başladı. Şov şimdiden altı Primetime Emmy Ödülü kazandı. Ayrıca RuPaul ses sanatçısı olarak başarılı olmuş ve 14 stüdyo albümü çıkarmıştır. Ayrıca oyunculuk yapmaya devam eden RuPaul, birkaç film ve TV şovunda yer aldı. Üç kitap yazdı ve yayınladı.

RuPaul (1.95cm)

RuPaul (1.95cm)

Jason Momoa (1.92cm)

41 yaşında olan Jason Momoa hala fiziksel olarak yarı yaşındakileri taş çıkartacak halde. Uzun boylu olmasının kesinlikle büyük bir avantaj. 1992 yılından beri eğlence sektöründe yer almaktadır ve sahip olduğu kaslı vücuduna uygun rollerde hep oynadı. Apple TV + ’s See’deki Baba Voss’tan, HBO’nun Game of Thrones programındaki Khal Drogo’ya ve DC’nin genişletilmiş Evrenindeki Aquaman’e kadar, oyuncu hem kurgusal hem de kurgusal olmayanları korkutucu karakterlere büründü.

Jason Momoa (1.92cm)

Jason Momoa (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Will Ferrell, Saturday Night Live ile hızlı bir başlangıç ​​yapan Will Ferrell hala o zamandan beri bizi güldürmeye devam ediyor. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy’nin senaryosunu yazdı ve başrolünü üstlendi. Komedi web sitesi ve yapım şirketi Funny or Die’ın kurucu ortağı olan Ferrell, herkesi nasıl güldüreceği konusunda gerçekten bir deha. Komik rollerle hep karşımıza çıkan ve bu yönü ile tanınıyor olsa da ciddi rollerde de etkileyici performanslar sergiledi. 24 Mart 2015’te kendisine Hollywood Walk of Fame yıldızı layık görüldü.

Will Ferrell (1.92cm)

Will Ferrell (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Çekilmiş filmden şu alıntıyı sizinle paylaşacağız: “Kim olduğunu bilmiyorum. Ne istediğini bilmiyorum. Fidye için arıyorsan, sana param olmadığını söyleyebilirim. Ama sahip olduğum şey yeteneklerim, çok uzun bir kariyer boyunca edindiğim çok özel ve değerli yetenekler. Senin gibiler için beni kabusa gibi gösteren yetenekler. Kızımın gitmesine şimdi izin verirsen, bu senin sonun olur. Seni aramayacağım ve peşinden gelmeyeceğim. Ama yapmazsan seni ararım, seni bulurum ve seni öldürürüm. ”

Liam Neeson (1.92cm)

Liam Neeson (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard, kazandığı Screen Actors Guild, Altın Küre ve Primetime Emmy Ödüllerini kesinlikle hak ederek kazandı. Hayat verdiği rollerden bazıları True Blood’dan Eric Northman, Big Little Lies’den Perry White ve 2016 senesi yapımı filmden Tarzan. Oyuncu bir aileden gelen Skarsgard’ın babası ünlü aktör Stellan Skarsgard’tır ve kardeşleri de Bill Skarsgard (IT’de Pennywise) ve Gustaf Skarsgard (WestWorld) yapımlarında yer almıştır.

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Alexander Skarsgard (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Belki Jason Segel’i Marshall Eriksen’i canlandırdığı How I Met Your Mother’daki rolünden ya da Forgetting Sarah Marshall, Knocked Up ve Sex Tape gibi yapımlarda rol aldığı birkaç komedi filminin birinden tanıyor olabilirsiniz. Segel, 2012’de Harvard’ın Hasty Pudding tarafından Yılın Adamı seçildi.

Jason Segel (1.92cm)

Jason Segel (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

Chevy Chase, SNL’de yazar ve oyuncu olarak çalıştığı süre boyunca yorulmadan çalıştı, bu yüzden bu çalışmalar kendisine beş Primetime Emmy adaylığı olarak geri döndü ve bu adaylıklardan üçüyle evine ödülle döndü. Aynı zamanda 1987 ve 1988’de Akademi Ödülleri’nde sunuculuk yaptı. Gece gösterisinden ayrıldıktan sonra, Clark W. Griswold’u canlandırdığı National Lampoon’un film serisindeki ve Pierce Hawthorne’u canlandırdığı Community’deki çalışmalarıyla tanındı.

Chevy Chase (1.92cm)

Chevy Chase (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

Çok yetenekli John Lithgow, Harvard’tan mezun oldu ve Fulbright bursiyeri oldu. London Academy of Music and Dramatic Art’a katıldı. Broadway’deki çalışmalarında ötürü için iki Tony, TV için altı Emmy Ödülü ve film için iki Altın Küre Ödülü kazandı. Ayrıca iki Oscar ve dört Grammy Ödülü’ne aday gösterildi. Aynı zamanda şarkıcı, müzisyen, şair ve yazar. Fazla söze gerek yok, Hollywood’daki Walk of Fame’de bir yıldızı var.

John Lithgow (1.92cm)

John Lithgow (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

Şarkıcının “Your Body Is A Wonderland”şarkısıyla Grammy kazandığını biliyor muydunuz? John Mayer, albümleri multi-platin statüsüne ulaşan ve birkaç Grammy de dahil olmak üzere birçok ödül kazanan albümleriyle bir müzisyen olarak oldukça iyi olan performansını gözler önüne seriyor. Ayrıca sunuculuk, oyunculuk ve yazarlık denemelerinde bulundu. Yaptığı çeşitli işlerden bazıları arasında The Late Late Show’da konuk sunucu olmak ve Esquire gibi farklı dergiler için köşe yazıları yazmak yer alıyor.

John Mayer (1.92cm)

John Mayer (1.92cm)

Reklam