Doğaya Ait Inanılmaz Karelerin Derinden İncelenmesi!

Yayinlanma tarihi 04/10/2021
Reklam

Doğa bizi şaşırtma eğilimindedir. Yol kamerası çekimi için durum böyle değil. Bir fotoğrafçının farkında olmadan bir canavarı izleme ve yakalama çabalarında belirli durumlardan kaçınabilirsiniz. Hayvanların görme, işitme veya çevrelerinin garip bir yorumu nedeniyle kaçma eğilimleri tahmin edilemeyecek kadar yüksektir.

Doğa Kameralarında Görülen Açıklanması Gereken Anlar

Film yapımcısını bir izleme kamerasıyla değiştirdiğimizde işler ilginçleşmeye başlıyor. Basit bir izleme kamerasının bir fotoğrafçının en iyi arkadaşı olabileceğini kim hayal edebilirdi? Bu iz kamerası her zaman iz kamerası fotoğraflarının ideal “çekimini” arar. Açıkta gizlenmiş, vahşi yaşam tarafından fark edilmeyen yol kameraları, vahşi yaşamın güzel, garip ve neredeyse komik yaşamını yakalayacaktır (ve her zaman yakalayacaktır). Doğa içi kameralarının gözünden hayvanların özel hayatlarına gündüzden geceye bakalım. Daha önce böyle bir şey görmediğinizden eminiz.

The Intimately Bewildering Moments Captured On Trail Cams

Doğa Kameralarında Görülen Açıklanması Gereken Anlar

Yakından

Bu rakun bu gece bir film gecesi yaptı. En iyi takımını giydi, saçını kıvırdı ve doğrudan kameraya gülümsedi. Kırmızı göz önleme özelliğinin bulunduğunu varsayalım.

Close Up

Yakından

Lanetli Geyik

İster inanın ister inanmayın, bu korkutucu geyik az önce yapay bir zombi filmi gördü. Dik durmakta zorlanıyor musunuz? Bir göz atın. Silahları uzatılmış, bir kurbanı yakalamaya hazırlar mı? Peki ya pırıl pırıl gözler ve açık ağız? Bu geyik resmen bir zombiye dönüştü.

The Spooked Deer

Lanetli Geyik

Su Geyiği

“Kimse izlemiyormuş gibi zıpla” diyor eski bir atasözü. Sanatçının bu fotoğrafı nerede çektiğini bilmiyoruz, ancak burada gördüğünüz şey, küçük bir su kütlesini cesurca geçen Çinli bir katır geyiği. Bu geyik, Çin ve Kore’ye özgüdür ve yalnızca Kuzey Amerika geyiğinin uzak bir soyundan gelmektedir.

A Gallant Water Deer

Su Geyiği

Başını Yüksekte Tuttu

Arka bacaklarını şiddetli ve güçlü bir kara ayı gibi esnetmenin faydaları var ama çok daha riskli görünüyor. Günlük yürüyüşünüzde bu devasa manzaraya sahip olduğunuzu hayal edin.

Stand Tall

Başını Yüksekte Tuttu

Hangi Taraf İçin?

Sürü, bu geyikler nereye giderse gitsin hep beraber kaldı. Sorun şu ki, sağdaki ikinci geyik dışında, çoğu ilerideki yolla meşgul görünüyorlar.

This Way

Hangi Taraf İçin?

Kaçış

Geriye doğru giden çok sayıda ördekle birlikte, bu kuşların bir ateş “kazasından” kaçmaya çalıştıkları ortada. Bir av tüfeği basıncı (veya bir ördek çağrısı) kalbinizin hızlı atması için yeterlidir.

Flight Of Escape

Kaçış

Gri Tilki

Bu fotoğraf basit: yakında mezun olacak bir tilki lisesi öğrencisinin, arkadaşlarına ve ailesine gönderilmeye hazır bir fotoğrafı. Sonuçta, bir tilki için boş zamanını ormanda geçirmekten daha keyifli ne olabilir?

A Grey, Grey Fox

Gri Tilki

Rock Yapmak Sorun Değil!

Tüm gün süren bir geyik çılgınlığı kulağa garip geliyor, ama işte burada. Öndeki ikili partilerken, arkadaki parti yapanlara sahip çıkan kişi gibi! Konumunu bu kadar iyi koruduğu için onu suçladığımızı söyleyemeyiz!

Lean With It, Rock With It

Rock Yapmak Sorun Değil!

Doğanın Yansıması

Bu çekimi etkileyici kılmak için rafine edilmesi ve korunması gereken bileşen miktarı çok fazlaydı. Mükemmel perspektif, mavi gökyüzü, hareketsiz yansıma, yavaşça otlayan geyikler … tek kelime ile muhteşem. Kontrol kamerası mı yoksa fotoğrafçı mı?

The Natural Reflection

Doğanın Yansıması

Dağlarda Bir Profesyonel

Bu cesur vaşak, böylesine yüksek bir dağ tutarlılığı sağlamak için dağın tepesini saatlerce korur. Bazı donmuş kuşlar veya küçük kemirgenler onu durdurmayacaktır. Tek bir adımda dağı kusursuz şekilde koruyabilir.

A Mountain Pro

Dağlarda Bir Profesyonel

Yöneten Kralların Üçlüsü

“Kiriş”, bir hindi topluluğunu tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Arkadaki üç güzel kral tarafından yönetilen bir hindi sürüsü. Onlarla oynamayı veya onları Şükran Günü’ne davet etmeyi savunmuyoruz…

The Three Kings

Yöneten Kralların Üçlüsü

Bir Kedi Gibi Ölü

Sadece hareket halinde olan ve kurbanının cesedi çenesinin arasına gömülmüş bir katille tanışmaktan daha korkutucu ne olabilir? Fark edilecek ikinci kişi olduğunuz için minnettar olun.

Death In Cat Form

Bir Kedi Gibi Ölü

Hindi Misillemesi

Bu hindi, geçen yıl Şükran Günü’ndeki davranışının farkındaydı. Her şeyi görebiliyordu. Ayakta kalan tek kişi o … Ve yolda …

Revenge Of The Turkey

Hindi Misillemesi

Korkmuş

Bir zamanlar, uçuş halindeki bir yaratık tarafından taşınan dev bir ağırlık yükü olan, 15 kiloluk bir geyik yavrusu ile yetişkin bir kartal fotoğraflandı. Jilet keskinliğinde pençeleri ve ölümcül kancalı gagasıyla, bu kara kurtunun kaçmak zorunda kalmasına şaşmamalı.

Feared

Korkmuş

Yolda

Kurtlar, tıpkı insanlar gibi, “en az direniş yolunu” seçerler. Fırsat alanını keşfetmek için yıpranmış (ve çiğnenmiş) bir yol olduğunda zaman kaybetmek için hiçbir neden yoktur.

On The Trail

Yolda

1 için 2

Fazla heyecanlanmayın. Bu iki hayvan arkadaş değil. Gözden uzak bir kunduz leşi için yarışıyorlar, ki bu çoğu arkadaşın yaptığı şey değil … Arkadaşlarınızın size bu şekilde davranmadığından emin olun …

2 For 1

1 için 2

Nehrin Üzerinde ve Köprünün Karşısında

Amerikan siyah ayıları 90 KG olmasına rağmen 250 KG ağırlığa ulaşacak. Olağanüstü yüzücüler olmasına rağmen, bu bilge, su çok soğuk göründüğü için köprüden nehri geçmeyi seçti.

Over The River And Through The Bridge

Nehrin Üzerinde ve Köprünün Karşısında

Geleceği Hayal Etmek

Neyin çerçevenin dışında olduğundan emin değiliz. Ama yabani otları batıya doğru büken ne olursa olsun, bu küçük çakal doğal bir mutluluk durumundadır.

Starring Into The Future

Geleceği Hayal Etmek

Büyüleyici

Oregon’dan bir profesör bu izleme kamerasını bir SLR kamerayla aldı. Düşen ağacın üstündeki zarif, akrobatik sıçrama, bu büyük kedinin gücünü ve duruşunu mükemmel bir şekilde yakaladı.

Beautiful

Büyüleyici

Bir Hindi Havalanıyor

Yabani hindiler ister inanın ister inanmayın kısa mesafeler kat edebilir. Gece boyunca, bazen vahşi doğada ağaçların arasına tünerler. Ne yazık ki, ticarileştirilmiş yerli hindilerimiz, yapay olarak yüksek ağırlıkları onları yerde ve karada tuttuğu için seyahat etmeye isteksizdir.

A Turkey Taking Flight

Bir Hindi Havalanıyor

Olağanüstü

Bunun bir kez daha yol kamerasının bir anlık görüntüsü olduğuna inanamıyoruz. Aydınlatma, tasarım ve ritim bir araya gelerek bir mozaik oluşturmak için o kadar etkileyici ki sahte olmadığına inanamayız …

Majestic

Olağanüstü

Bu Boşlukta İki Tane Var

İçgüdüleriniz sizi büyük ve kahverengi olan açık dolara odaklanmaya yönlendirebilir. Ancak başka neler olup bittiğini görmek için bu anlık görüntüye bir kez daha bakın. Onu gördünüz mü? Arkasında kar beyazı bir albino güzelliği duruyor. Karlı ortamlarda doğal kamuflaj şarttır!

There Are Two Here

Bu Boşlukta İki Tane Var

Öğleden Sonra Detoksu

Kedi, yaşına, türüne veya konumuna bakılmaksızın bir kedidir. Bu adam, berrak bir güneşte düşmüş bir ağaca tünemişken kendini fırçalıyor. Bu yırtıcı hayvanın takdire şayan davranışı sizi ikna etmeye yeterli olur mu?

An Afternoon Cleanse

Öğleden Sonra Detoksu

Pazartesi Günleri Özel Bir Gündür

İşe geç kaldınız ve saçınızı yıkamak veya fincanınızı içmek için zamanınız olmadı. Aracı bozuldu, ancak onu evde bırakıp işe yürümekten başka seçeneği yoktu. Geyik ulusunda, bu geleneksel bir pazartesi ve onu küçümsüyorsunuz.

Mondays

Pazartesi Günleri Özel Bir Gündür

Reklam