Eski Bir Polis Köpeği Ağacın Yanında Havlıyor, Bu Sayede Hiç Umulmadık Bir Şey Bulundu

Yayinlanma tarihi 03/04/2021
Reklam

Seyredilmesi Gereken Bir Sahne

Burnunu yere doğru koyduğu sırada kulaklarını sıkıştırdı. Bu, Smith’in köpeğini daha önce hiç görmediği bir haliydi, daha önce hiç böyle bir şey yaptığını görmemişti. Onları bekleyen çok büyük bir şey vardı! Bir heykel gibi, büyük pençeleri yumuşak toprağın içine doğru itti.

Seyredilmesi Gereken Bir Sahne

Seyredilmesi Gereken Bir Sahne

Kyle Ne Gördü

Köpeğinin neden ağaca bu kadar odaklanmış olduğunu anlaması gerektiğini düşündü. Ama hisleri bunun onun başına bir bela açacağını biliyordu. Avuç içinden nabızının ne kadar yüksek attığını hissedebiliyordu. Onu eğer bu şekilde kendi gözleriyle görmeseydi, böyle davrandığına inanmazdı.

Kyle Ne Gördü

Kyle Ne Gördü

Bir Şeyler Yanlış Gidiyordu

Kyle’ın bir sorun olduğunu anlamadan önce her gün Kyle ile birlikte yürüyüşlere çıkıyorlardı. Kyle normal haline göre oldukça tuhaftı; gergindi, bilerek etrafı koklamaya devam ediyordu, belki de önceden polis köpeği olduğu zamanlardan kalma eski reflekslerdi bunlar?

Bir Şeyler Yanlış Gidiyordu

Bir Şeyler Yanlış Gidiyordu

Değişen Davranışı

Kyle’ın davranışı bir anda değiştiği için gerçekten bir şeylerin yanlış gittiğini düşündüler. Onlar evden dışarı çıkmadan önce her şey tamamen iyiydi ve Kyle aniden değişti. Bunun nedeni ne olabilir?

Değişen Davranışı

Değişen Davranışı

Kyle Henüz Arayışını Bitirmedi

Yine de bir şeyler ters gidiyordu. Kyle, Smith’lerden önce başka iki ailede bulunmuştu. Son ikisi, polis köpeği olarak daha ayrılmadığından dolayı ve daha fazla suçla mücadele etmesi gereken durumlar olduğu için onların evinde kalması çok kısa bir süre içindi. Kyle kesinlikle dedektiflik işini yapmıyordu.

Kyle Henüz Arayışını Bitirmedi

Kyle Henüz Arayışını Bitirmedi

Hiçbir Şey Daha Bitmedi

Onu almaya karar veren nazik aileler tarafından sahiplenilmeden çok önce hayatının suçların peşinde koşmak olduğu düşünülünce, Kyle’ı gerçekten suçlayamayız. Yapmaya alışkın olduğunuz bir şeyi tamamiyle bırakmak oldukça zor olmalı. Bütün hayatı boyunca bunu yapmak için eğitildi.

Hiçbir Şey Daha Bitmedi

Hiçbir Şey Daha Bitmedi

Nazik Ruh

Kyle’ın güçlü yönleri, tüm polis deneyimleriyle birlikte bulduğu şey hakkında veri toplamaya çalışıyordu. O gerçek bir dedektifti. Agresif olmak onun karakterinin bir parçası değildi. Yeni ailesini önceden nasıl polisleri koruyorsa şimdi de onları koruyacaktı.

Nazik Ruh

Nazik Ruh

Yeni Bir Partner

Kyle yeni ortağı Memur John’a kavuştuğunda, eğitimine başlandı ve bir durum olduğunda daha aktif olmasını gerektiğini çabucak öğrendi. Yeni partnerini korumak için de hayatını riske atardı. Yeni ortağı da onun için kesinlikle elinden geleni yapardı. Hiç şüphesiz.

Yeni Bir Partner

Yeni Bir Partner

Servis Köpeği

Bazı hayvanların, çok sevdikleri insanlar için hayatlarını feda etmeye çok hazır olduklarını düşünmek gerçekten dokunaklı ve duygusal bir şey. Buna mükemmel bir örnek ise Kyle. Hizmet köpeklerinin bu şekilde eğitildiğini hepimiz biliyor olsak ta, böyle bir şeyi yapabileceklerini düşünmek bize hala şaşırtıcı geliyor.

Servis Köpeği

Servis Köpeği

Harika Bir Duo

Servis köpekleri normalde birkaç memurla devriye gezerdi, ancak Kyle sadece Memur John’la birlikteydi. İkili harika bir ekip oluşturmuştu ve aralarında özel bir bağ vardı. John Kyle’ı yanına aldı, böylelikle ikisi sürekli bir görev için hep birliktelerdi.

Harika Bir Duo

Harika Bir Duo

İlişkileri

Kyle’ın eski ortağına birlikte olduğu gibi diğer insanlara karşı aynı şekilde davranmadığını duymak ve bilmek gerçekten şaşırtıcı değil. Çoğu zaman arkadaşının yanında olmasına ve suçları çözerken bu kadar çok konuşmaya alışkın olduğu düşünüldüğünde bu onun tarafından anlaşılabilir bir durumdur.

İlişkileri

İlişkileri

Yol Ayrımı

Kyle’ın birlikteki zamanı bittiğinde, John onu yanında tutmak istedi ama görevdeyken ona bakamıyordu. O  da köpek için en iyi olanı yapmak istedi, bu yüzden Smith’lerin onu evlat edinmesine izin verdi. Ancak Memur John, ortağından uzakta olduğu için kesinlikle üzgündü.

Yol Ayrımı

Yol Ayrımı

Aynı Olmayacak

Hepimiz biliyoruz ki, uzun zamandır değer verdiğiniz ve birlikte olduğunuz biriyle yolları ayırmak, kesinlikle herkes için kalp kırıcı bir şeydir. Kyle ve ortağı için de durum aynı şekilde. Partnerinin o zamandan sonra uzakta olacağı bilmek onu üzüyor olmalıydı.

Aynı Olmayacak

Aynı Olmayacak

Her Köpeğin Rüyası

Kyle ve Smith ailesi yürüyüşe çıkarak aralarında bir bağ kurarlar. Uzunca bir zamandan sonra daha önce yaptıklarından çok daha fazla egzersiz yaptılar. Neredeyse tüm gün boyunca tepelere doğru yürüdüler. Evleri kırsal kesimde geniş bir ormandaydı.

Her Köpeğin Rüyası

Her Köpeğin Rüyası

Yeni Aileyle Eğlenmek

Kyle ve eski iş ortağının belirli nedenlerle birbirinden uzak olması gerekmesine rağmen, Kyle’ı evlat edinen aile ona tıpkı eski ortağının ona davrandığı gibi davranıyor, ihtiyaç duyduğu sevgiyi ve desteği ona hissettiriyordu.

Yeni Aileyle Eğlenmek

Yeni Aileyle Eğlenmek

Beklenmedik Bir Keşif

Her normal köpeğin her tür hayvanın bulunduğu bir ormanda başka hayvanlarla karşılaşması olağan bir şeydi. Ama Kyle başka bir şey bulmuştu. Kyle’ın keşfettiği şey neydi? Ne kadar büyük olursa olsun, bunu öğrenmek üzereyiz!

Beklenmedik Bir Keşif

Beklenmedik Bir Keşif

Büyük Bir Değişiklik

Her zamanki gibi, yürüyüşlerine başladılar ve Kyle’da onların yanındaydı. Gün başladı. Her zaman olduğu gibi kullandıkları yolda yürüdüler ve sonra Kyle yeni bir yoldan gitmek istedi. Aile, köpeğin tuhaf davranmaya başladığını hissetmişti.

Büyük Bir Değişiklik

Büyük Bir Değişiklik

Kendisi Gibi Değil

Aile, Kyle’ın etkinlikleri için neden yeni bir yol önerdiğini merak ediyordu. Kyle’ın her zamanki gibi davranmadığını ve bir sorun olabileceğini düşündüler. Yine de, onun peşinden gittiler ve onları nereye götüreceğini bilmeden Kyle’ın liderliğinde ilerlediler.

Kendisi Gibi Değil

Kendisi Gibi Değil

Garip Davranıyordu

Kyle uzun zamandır şehir dışına çıkmamıştı. Yeni ailesiyle ormanda günlük yürüyüşlerinin tadını çıkarıyordu ama bugün sanki ona farklı bir şey olmuştu,  bu onların da beklemediği bir şeydi. Sanki bir düğmeye basılmış ve birden bire Kyle’ın tüm davranışları değişmeye başlamıştı!

Garip Davranıyordu

Garip Davranıyordu

Eski Alışkanlıklar

Polis günlerinden kalma eski refleksleri, sadece tanıyabildiği bir patikayı takip ederek burnuyla toprağı koklamaya başladı. Aile onu bulunduğu yerden geri çağırmaya çalışıyordu ama belki de oradaki bir koku onun fazlasıyla dikkatini çekmişti.

Eski Alışkanlıklar

Eski Alışkanlıklar

Görev Başında Bir Köpek

Kesinlikle, Kyle’ın daha önce bir hizmet köpeği olmak için eğitildiğinden dolayı bu tür davranışları asla geçmeyecek. Bir şey dikkatini çektiğinde böyle davranması onun için çok doğaldı.

Old Habits

Kokuyu Bulmak

Bir köpeğin bazen yürüyüşlerde yere düşmesi alışılmadık bir şey değildi. Kyle, onlar yolda giderken sık sık her türden vahşi yaşama tanıklık etmişti. Birinin eski kıyafetlerini de daha önce fark etmişti. Kyle’ın bu gizli duruşmadan saklayacak bir şeyi olsaydı, kontrol ederdi.

Service Dog On Duty

Koku Onu Tedirgin Etmişti

Ancak bu sefer tanıdığı kokuya karşı tepkisi onu oldukça  gergin yapmıştı ve bu davranışı daha önce aile tarafından hiç görülmemişti. Bu zamana kadar Kyle’ı takip etmişlerdi şimdi de onun yanında olmaları gerekiyordu. Kyle ne bulursa bulsun kesinlikle ciddi bir şeydi, çünkü birden eski servis günlerindeymiş gibi davranışlar sergilemeye başlamıştı.

Finding The Scent

Ne Olabilirdi?

Smith ailesi, Kyle’ın davranışını hesaba katarak bir şeylerin ters gittiğini anlamıştı. Yürüyüşe çıktıkları andan itibaren her şeyi koklamak onun her zaman yaptığı bir şey değildi. Kesinlikle doğru gitmeyen bir şeyler olduğunu çok açıktı.

The Scent Made Him Nervous

Reklam