Jak używać octu vineger

Opublikowano 06/01/2021
Reklama

Wyczyści naczynia i zmywarkę

Kupowanie tabletek do zmywarki jest z pewnością dość łatwe ale ocet może być jeszcze prostszym rozwiązaniem. Zamiast napełniać zmywarkę tabletkami do naczyń spróbuj uruchomić cykl z odrobiną octu. Ocet jest wystarczająco mocny aby zniwelować tłuszcz i brud na naczyniach pozostawiając je znacznie czystsze niż wcześniej. Ale podczas gdy zmywanie naczyń jest jednym z wielu zastosowań octu to może również utrzymać Twoją zmywarkę w czystości. Co kilka miesięcy wlej szklankę octu do pustej zmywarki i uruchom cykl. Ocet usunie wszelkie osady z kamienia, twardej wody lub mydła, które nieuchronnie gromadzą się w urządzeniu. Wykonując krótki cykl z octem, upewniasz się, że Twoja zmywarka jest wystarczająco czysta, aby pracować z najwyższą wydajnością.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 20.58.24

Wyczyści naczynia i zmywarkę

Szyby samochodowe

Twój samochód narażony jest na wieczny brud podczas jazdy po drodze i potrzebuje czegoś mocniejszego niż zwykły środek do czyszczenia szkła aby usunąć nagromadzony brud. Następnym razem gdy będziesz myć samochód w domu spróbuj wyczyścić szyby odrobiną octu.Podczas mycia okien spryskaj powierzchnię zdrową ilością octu. Następnie wytrzyj go szmatką i zmyj płyn jak zwykle. Kwasowość octu przebije cały nagromadzony brud pozostawiając Twoje okna czyste i przejrzyste.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.09.45

Szyby samochodowe

Odśwież i wyczyść kosz na śmieci

Po długim korzystaniu z pojemnika na śmieci zauważysz, że zaczyna on wydzielać dość obrzydliwy zapach. Ale oczywiście nikt nie chce wkładać rąk w ciemną głębię aby wyczyścić wszystkie resztki jedzenia uwięzione w środku. Na szczęście jednym z wielu zastosowań octu jest jego zdolność do szybkiego i bezbolesnego czyszczenia. Następnym razem gdy będziesz musiał wyczyścić utylizację weź tacę na lód i utwórz kostki które zawierają kawałek cytryny, ocet i wodę. Następnie włóż tackę do zamrażarki aż kostki zostaną zamrożone. Kiedy będziesz czyścić swoją utylizację, po prostu wrzuć jedną lub dwie z tych kostek do zlewu i uruchom ją. Mieszanka usunie wszelkie obrzydliwe zabrudzenia które powodują nieprzyjemny zapach pozostawiając Twoją utylizację czystą a kuchnia pachnie cytrynami.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.21.39

Odśwież i wyczyść kosz na śmieci

Mocz stopy

Kiedy nie możesz znaleźć czasu na wizytę w salonie paznokci możesz zrobić sobie domowy pedicure z odrobiną octu. Podczas gdy malowanie paznokci jest zwykle jednym z elementów pedicure prawdziwy zabieg salonowy wymaga również moczenia stóp w płynie aby pozbyć się martwego naskórka. Żeby zrobić w domu kurację jak w salonie połącz ocet z odrobiną płynu do płukania ust. Następnie zanurz stopy w miksturze na około 15 minut. Kiedy nadejdzie czas wyszoruj stopy i patrz jak cała ta martwa skóra odpada. Kiedy skończysz twoje stopy będą wyglądać tak jakby były potraktowane w salonie.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.24.06

Mocz stopy

Wypędź pchły ze zwierzaka

Zwierzęta mają często pchły ale to nie znaczy, że chcesz mieć te stworzenia w swojm domu. Zamiast szukać szamponu przeciw pchłom który spełni swoje zadanie użyj octu aby usunąć szkodniki z sierści zwierzęcia. Połącz ocet jabłkowy z z wodą w butelce z rozpylaczem. Po umyciu zwierzęcia szamponem podczas kolejnej kąpieli spryskaj go mieszaniną octu. Ocet stwarza nieprzyjemne środowisko dla wszelkich szkodników w tym pcheł. Regularne stosowanie mieszanki zapewni Twojemu zwierzakowi życie wolne od pcheł. No i tobie.

7E43BFB6 C674 4817 B218 F4C8286D196B

Wypędź pchły ze zwierzaka

Twoje ręczniki będą puszyste

Po wielokrotnym użyciu ręczniki tracą swój miękką i puszystą strukturę. Zamiast tego zaczynają wyglądać obskurnie i szorstko – to nie jest dokładnie to czym chcesz się owinąć po wyjściu z ciepłego prysznica. Jeśli ręcznikom przydałoby się trochę odświeżenia wyciągnij butelkę octu. Następnym razem, gdy będziesz myć ręczniki, dodaj do cyklu pół szklanki octu. Ocet ożywi Twoje ręczniki sprawiając, że znów będą puszyste i zachęcające.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.35.37


Twoje ręczniki będą puszyste

Leczenie siniaków

Wszyscy od czasu do czasu mają siniaki i guzy na ciele. Ale czy nie byłoby wspaniale gdybyś mógł trochę szybciej pozbyć się tych śladów na ciele? Z octem możesz! Następnym razem, gdy pojawi się paskudny siniak namocz papierowy ręcznik w destylowanym białym occie i wciśnij go w posiniaczone miejsce. Właściwości octu pomogą szybciej wyleczyć siniak usuwając ślad ze skóry i zatrzymując związany z tym ból.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.40.29


Leczenie siniaków

Myj owoce

To jedno z zastosowań octu który możesz używać przez cały czas. Kupując nowe owoce i warzywa w sklepie, poświęć chwilę, aby umyć je w occie. Po prostu napełnij zlew ciepłą wodą i dodaj pół szklanki octu. Następnie pozostaw produkt na około dziesięć minut. Wypłucz je przed włożeniem do lodówki. Ocet usunie dodatkową maź która sprawi, że Twoje produkty szybciej się zepsują. Jeśli najpierw umyjesz swoje produkty w occie zauważysz, że owoce i warzywa zyskają dodatkowy tydzień.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.42.15

Myj owoce

Usuń plamy

Bez względu na to jak bardzo jesteś ostrożny od czasu do czasu masz plamy na ubraniach. Ale zamiast szorować za pomocą odplamiacza lub co gorsza wyrzucić całe ubranie chwyć swoją poręczną butelkę octu. Gdy tylko zauważysz plamę lekko wetrzyj odrobinę octu w dotknięty obszar. Następnie wrzuć przedmiot do kosza i umyj go jak zwykle. Nie ma potrzeby od razu zmywać – ocet i tak wystarczy nawet jeśli dotarcie do pralni zajmie Ci kilka dni. Kiedy zmyjesz poplamioną rzecz ocet od razu usunie ślad pozostawiając odzież jak nową.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.50.19

Usuń plamy

Pomóż kwiatom dłużej żyć

Kwiaty pięknie prezentują się w Twoim domu. Niestety ma również krótki termin przydatności do spożycia. Gdy tylko te kwiaty zostaną wycięte z macierzystej rośliny zaczynają umierać. W ciągu kilku dni Twój wspaniały bukiet zamieni się w więdnący bałagan. Jeśli jednak znasz zastosowania octu możesz zapobiec tak szybkiemu obumieraniu kwiatów. Kiedy zdobędziesz nowy bukiet dodaj dwie łyżki octu i jedną łyżeczkę cukru do wody w wazonie. Mieszanka octu działa jak odżywka do kwiatów dzięki czemu bukiet pozostaje świeższy przez dłuższy czas.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.51.44

Pomóż kwiatom dłużej żyć

Stwórz szampon oczyszczający

Kiedy masz do czynienia ze szczególnie przetłuszczającą się skórą głowy to wiesz jak dbać o czystość włosów bez ich uszkadzania. Ale zamiast kupować drogi szampon oczyszczający aby oczyścić korzenie spróbuj zrobić własny w domu używając octu. Używając starej butelki szamponu wymieszaj jedną część octu jabłkowego z dwiema częściami wody. Wstrząśnij miksturę i nałóż ją równomiernie na włosy przeczesując od nasady po końce. Pozostaw mieszaninę na pięć minut a następnie wypłucz. Kiedy skończysz Twoje włosy będą idealnie czyste i lśniące. Powtarzaj ten sam proces co najmniej raz w tygodniu.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.53.43

Stwórz szampon oczyszczający

Napraw porysowane płyty

Chociaż muzyka w internecie jest bardzo popularna wiele osób nadal zwraca się do swoich zaufanych płyt DVD gdy chcą obejrzeć film. Z tymi dyskami jest tylko jeden problem: mają tendencję do porysowania. Ale zamiast klasyfikować swoje DVD jako przegraną sprawę zwróć się do swojej butelki octu. Wśród wielu zastosowań octu ten uniwersalny płyn jest również skutecznym sposobem naprawy porysowanych płyt DVD. Jeśli płyta przeskakuje lub zamarza po prostu wytrzyj dolną część miękką szmatką nasączoną białym octem. Gdy płyta DVD wyschnie całkowicie włóż ją do odtwarzacza i możesz oglądać film.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 22.58.08

Napraw porysowane płyty

Zabij muszki owocowe

Jeśli jesteś nawet miłośnikiem zwierząt to muszki owocowe są uważane za niepożądanych gości domowych. Na szczęście nie musisz znosić tych nieznośnych stworzeń latających po Twojej kuchni – jeśli masz trochę octu. Weź mały spodek lub słoik i wlej trochę octu jabłkowego. Następnie na wierzch dodaj kilka trochę płynu do naczyń. Umieść naczynie w miejscu w którym masz najwięcej problemów z muszkami owocowymi. Muchy będą przyciągane przez zapach ale wkrótce utoną w płynie pozostawiając Twoją kuchnię strefą wolną od much.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 23.00.34

Zabij muszki owocowe

Pozbądź się zapachu

Od czasu do czasu mamy do czynienia z dziwnymi zapachami w naszym domu. Nawet jeśli Twój dom nie pachnie szczególnie brzydko może wydzielać nieprzyjemny stęchły zapach którego trudno całkowicie się pozbyć. Ale bez względu na to z jakimi zapachami masz do czynienia w domu ocet jest rozwiązaniem. Do tego triku wystarczy odrobina octu i kromka białego chleba. Umieść biały chleb w misce i całkowicie zanurz go w occie. Wiemy, że to brzmi dziwnie ale po prostu spróbuj. Po namoczeniu chleba umieść miskę w śmierdzącej części domu na 24 godziny. Kwas w occie połączy się z drożdżami zawartymi w chlebie pochłaniając wszelkie zapachy i pozostawiając Twój dom pachnący czystością i świeżością.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 23.02.40

Pozbądź się zapachu

Żeby ubrania nie pachniały pleśnią

Gdy wrzucisz pranie do pralki łatwo o nim zapomnieć. Niestety jeśli mokre ubrania przez dłuższy czas znajdują się w pralce to zaczynają wydzielać obrzydliwy zapach pleśni którego trudno się pozbyć. Na szczęście jednym z wielu zastosowań octu jest zdolność do trwałego wyeliminowania tego zapachu. Jeśli masz do czynienia z mokrym, jednodniowym praniem które pachnie pleśnią nie panikuj. Zamiast tego po prostu ponownie przepłucz ubrania z pół szklanki białego octu i kilkoma kroplami olejku eterycznego. Ocet usunie ten ostry zapach pozostawiając czyste ubrania.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 23.08.40

Żeby ubrania nie pachniały pleśnią

Wygładź zadrapania na meblach z drewna

Bez względu na to jak ostrożnie obchodzisz się z drewnianymi meblami to i tak zadrapania na pewno pojawią się na nich z czasem. To część naturalnego zużycia mebli ale nie wygląda to dobrze. Jeśli chcesz zachować meble w nieskazitelnym stanie użyj odrobiny octu. W misce lub butelce zmieszaj ocet jabłkowy z jodem. Następnie rozprowadź miksturę na zadrapaniach w drewnie. Ten prosty hack powinien wygładzić wszystkie zadrapania, pozostawiając gładkie drewno. Jeśli drewno jest ciemniejsze użyj trochę więcej jodu aby uzyskać pożądane rezultaty.

Zrzut Ekranu 2021 05 17 O 23.12.14

Wygładź zadrapania na meblach z drewna

Na oparzenie słoneczne

Poparzenie słoneczne jest bolesne. Chociaż zawsze powinieneś nosić krem ​​przeciwsłoneczny jeśli wychodzisz na zewnątrz w słoneczny dzień prawdopodobnie w pewnym momencie życia zostaniesz przeklęty niefortunnym oparzeniem słonecznym. Ale zamiast po prostu czekać aż Twoja skóra będzie cierpieć złagodź oparzenia słoneczne odrobiną octu. Wrzuć do lodówki butelkę destylowanego octu jabłkowego i wylej go na miękką szmatkę i delikatnie poklep poparzone miejsca. Ocet ma właściwości które mogą pomóc zminimalizować łuszczenie i swędzenie. Podczas gdy jaskrawoczerwony kolor nie zniknie to ocet sprawi, że poczujesz się trochę bardziej komfortowo.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 05.58.12

Na oparzenie słoneczne

Środek usuwający zmarszczki

Zastosowania octu nie ograniczają się do kuchni. W pralni należy również mieć pod ręką butelkę tej substancji. Po praniu prawdopodobnie będziesz musiał wyprasować delikatne ubrania aby pozbyć się zagnieceń. Ale prasowanie jest czasochłonne i niezbyt przyjemne. Zamiast tracić czas na desce do prasowania spróbuj z odrobiną octu zrobić środek do żelazka. W butelce z rozpylaczem połącz łyżeczkę odżywki do włosów, łyżkę białego octu i dwie szklanki wody. Kiedy ubrania wyjdą z suszarki spryskaj je nowym sprayem. Spray rozluźnia włókna ubrań i natychmiast eliminuje zagniecenia. Nie trzeba prasować!

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.00.37

Środek usuwający zmarszczki

Usuń smugi z wycieraczki

Oprócz czyszczenia szyb samochodowych ocet może również pomóc zwiększyć skuteczność wycieraczek. W miarę jak wycieraczki się starzeją możesz zauważyć, że zaczynają się smugować i przyklejać. Zamiast czyścić szyby i pozwalać Ci widzieć lepiej po prostu rozmazują brud i wodę na przedniej szybie.Nie musisz jednak całkowicie wymieniać nieefektywnych wycieraczek. Zamiast tego namocz szmatkę w białym destylowanym occie i pocieraj ją tam iz powrotem po gumie. Ocet usunie uporczywy brud który prowadzi do smug na szybach. Dzięki temu prostemu hackowi wycieraczki przedniej szyby będą jak nowe.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.01.40

Usuń smugi z wycieraczki

Na ból gardła

Dla ludzi picie octu brzmi jak najgorszy pomysł na świecie. Ocet nie jest znany ze swojego przyjemnego smaku, ale może być właśnie tym czego potrzebujesz aby pozbyć się bólu gardła. Następnym razem, gdy gardło będzie trochę bolące weź filiżankę gorącej wody i dodaj kilka łyżek octu jabłkowego. Następnie dodaj trochę miodu. Gdy to zrobisz wypij całą miksturę. Twój oddech może brzydko pachnieć ale ból gardła zniknie.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.03.41

Na ból gardła

Wyczyść zakurzone komputery

Jak większość rzeczy nasze komputery po pewnym czasie ulegają zakurzeniu. Niestety komputery są raczej trudne do czyszczenia. Wydaje się, że kurz nie chce się usunąć, bez względu na to, jak bardzo starasz się wytrzeć laptopa. Jeśli chcesz naprawdę czysty komputer użyj trochę octu. Najpierw wyłącz komputer. Następnie wymieszaj równe części białego octu i wody razem. Chwyć miękką szmatkę i zanurz ją w miksturze wyciskając jak najwięcej płynu. Ostrożnie i delikatnie przetrzyj szmatkę po komputerze. Ocet usunie cały uparty kurz pozostawiając lśniący laptop. Jeśli chcesz usunąć te uparte miejsca wokół klawiszy klawiatury wykonaj ten sam proces ale wyczyść bawełnianym wacikiem.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.05.31

Wyczyść zakurzone komputery

Usuwaj pierścienie wodne z mebli

Czy jest coś gorszego niż uparte pierścienie wodne na drewnianych meblach? Podczas gdy podstawki są najlepszym sposobem ochrony mebli przed pierścieniami wodnymi ludzie często są zbyt leniwi aby z nich korzystać. Gdy pierścienie wodne pojawią się na twoich meblach, możesz pogodzić się z myślą, że nigdy ich nie zmyjesz. Cóż, tak nie jest. Jeśli chcesz usunąć te ślady wymieszaj równe części octu i oliwy z oliwek. Nałóż mieszaninę na poplamiony obszar miękką szmatką, przesuwając się zgodnie z słojami drewna. Następnie użyj czystej szmatki, aby wytrzeć mieszaninę. Kiedy skończysz pierścienie wodne znikną.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.07.04

Usuwaj pierścienie wodne z mebli

Usuwaj naklejki ze zderzaka

Przyklejanie naklejek na zderzaki samochodu dopóki nie zorientujesz się, że nie możesz ich usunąć jest zabawą. Często naklejki będą tam na zawsze. Jeśli spróbujesz je zdjąć utkniesz z lepką pozostałością wyraźnie zaznaczającą dawne miejsce naklejki.Jeśli chcesz na dobre pozbyć się tych naklejek ze zderzaka wyciągnij nierozcieńczony, destylowany ocet. Wlej ocet na górę i boki naklejki. Pozwól mu nasiąknąć przez dziesięć do piętnastu minut. Następnie użyj kawałka plastiku takiego jak stara karta kredytowa aby zeskrobać naklejkę ze zderzaka. Ocet nie tylko usunie tę brzydką naklejkę ale także usunie wszystkie lepkie pozostałości.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.08.36

Usuwaj naklejki ze zderzaka

Spray na kurze

Ocet jest idealnym rozwiązaniem do sprzątania domu ale przede wszystkim może również uchronić przestrzeń przed zabrudzeniem. Zamiast sięgać po niezawodną miotełkę do kurzu, zapobiegaj osadzaniu się kurzu w meblach za pomocą odrobiny octu.Wśród wielu zastosowań octu ten sprytny płyn pomaga również odpychać kurz. Po prostu połącz ćwierć szklanki octu ze szklanką wody, dwiema łyżeczkami oliwy z oliwek i kilkoma kroplami olejku cytrynowego. Ocet przebije brud i tłuszcz na powierzchniach, a olej doda połysku i ochroni drewno. Gotowy produkt to mieszanka czyszcząca, która zapobiega osadzaniu się kurzu na powierzchni skracając czas potrzebny na czyszczenie.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.11.01

Spray na kurze

Spray czyszczący

Aby nie czyścić dom szkodliwymi chemikaliami spróbuj zmyć brud i brud odrobiną octu. Chociaż chemikalia wykonują swoją pracę, pozostawiając lśniąco czystą przestrzeń to nie są najlepszym wyborem dla zdrowego ciała. Zamiast wypełniać swój dom szkodliwymi toksynami stwórz własny całkowicie naturalny spray do czyszczenia z octem. Używając pustej butelki z rozpylaczem, wymieszaj jedną część białego octu z jedną częścią wody. Jeśli chcesz dodać przyjemny zapach, który sprawi, że Twoja przestrzeń pachnie świeżością umieść kilka kropli wybranego olejku w butelce. Powstały w ten sposób spray doskonale nadaje się do czyszczenia wszystkiego od blatów kuchennych po drewniane podłogi.

Zrzut Ekranu 2021 05 18 O 06.12.32

Spray czyszczący

Reklama