Sprzątając warsztat garncarski swojej babci znalazł sejf w szafie

Opublikowano 02/18/2021
Reklama

Sprzątając warsztat garncarski swojej babci znalazł sejf w szafie

Jesteśmy pewni, że ciężko zdecydować ci posprzątać dom nawet jeśli masz wolny czas. W końcu wszyscy mamy lepsze rzeczy do roboty niż odkurzanie i układanie rzeczy przez wiele godzin. Jednak ktoś musi wykonać tę pracę. Powinieneś nawet być na tyle miły by posprzątać dom swojej babci. Jest to właściwe postępowanie, zwłaszcza jeśli jest zbyt stara i zbyt słaba aby zrobić to samodzielnie. Mężczyzna z tej historii się na to zgodził ale nie miał pojęcia co znajdzie podczas tej sprzątania.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.25.56

Sprzątając warsztat garncarski swojej babci znalazł sejf w szafie

Czyszczenie warsztatu garncarskiego

Kiedy jego babcia poprosiła go o pomoc w sprzątaniu warsztatu garncarskiego od razu się zgodził. Nie wahał się nawet przez sekundę bo starsza pani nie potrafiła tego zrobić samodzielnie. Mężczyzna bardzo ją kochał i zgodził się zrobić to dla niej. Kto by pomyślał, że dokona tak szokującego odkrycia w zwykłym warsztacie własnej babci?

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.07


Czyszczenie warsztatu garncarskiego

Było tak dużo bałaganu

Pokój garncarski jest zwykle był pełen farb, narzędzi, ceramiki i surowców. Kiedy po raz pierwszy dotarł do jej warsztatu zrobił zdjęcie pokoju. Planował zamieścić zdjęcia porównawcze, aby pokazać stan przed i po sprzątaniu. Udokumentowanie tego było dobrym pomysłem ale nie z powodów które na początku miał na myśli.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.17

Było tak dużo bałaganu

Instagram

Wchodząc do pokoju, mężczyzna chciał westchnąć. Już wiedział, że sprzątanie przestrzeni zajmie więcej niż jeden dzień. Było tam tyle bałaganu. Poza tym było jasne, że od jakiegoś czasu nikt nie dotykał się do niczego w tym pokoju. Jego historia na instagramie stała się całkiem popularna po tym jak obuplikował zdjęcie przed.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.41

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.41

Przed nim długi dzień

Po zobaczeniu całego bałaganu pogodził się z myślą, że spędzi tam cały dzień. Od razu zabrał się do pracy. Był zdeterminowany aby skończyć jeszcze to tego samego dnia. To był pracowity dzień, więc nie zwracał uwagi na szafę z tyłu. Było tak wiele skrzynek i drewna, że ​​nie była wcale łatwo dostępna. Posanowił zostanwić ją na koniec.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.28

Przed nim długi dzień

Oczyszczanie drogi do szafy

Co więcej, wyglądało na to, żeby szafa nie była otwierana od jakiegoś czasu. Miało to sens, ponieważ cały bałagan stał na jej drodze. Jednak było coś co go przyciągało do tej właśnie szafy. Po uprzątnięciu bałaganu podszedł na tyle blisko aby otworzyć jej drzwi. Miał tylko nadzieję, że nie będzie tam martwego zwierzęcia albo czegoś innego.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.26.52

Oczyszczanie drogi do szafy

Tony śmieci

Z ulgą stwierdził, że w szafie są tylko śmieci. Nie znalazł tam martwego zwierzęcia ani niczego podobnego. Mimo to był nieco zawiedziony, że nie znalazł w niej nic interesującego. Jednak zanim zdążył zamknąć jej drzwi zauważył coś dziwnego w określonej części mebla.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.27.02

Tony śmieci

Co było pod szafą

Na dole szafy znajdowały się drewniane płytki które nie były utrzymywane na miejscu. Wydawały się trochę luźne więc postanowił sprawdzić, co tam jest. Następnie wyjął wszystko z szafy. W tym momencie zdał sobie sprawę, że to fałszywe dno! Ale co to miało znaczyć? Co on tam znajdzie?Był bardzo ciekawy.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.27.12

Co było pod szafą

Metal i brud

Pod drewnianym dnem szafy znalazł dziurę pełną żwiru. Nagle jego nastrój się poprawił. Jego dzień sprzątania zaczynał już go nudzić ale to odkrycie to zmieniło. Przekopał ziemię i znalazł metalowy przedmiot z plastikowym kawałkiem pośrodku. To był stary sejf! Nie mógł w to uwierzyć.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.27.24

Metal i brud

Jego babcia wiedziała

Postanowił zapytać babcię. Jednak nie miała pojęcia kto go tam umieścił. Poza tym nawet nie wiedziała co może być w środku. Ku jego przerażeniu nie miała pojęcia jakie to połączenie z nią samą. W każdym razie pozwoliła mu je otworzyć z pomocą ojca aby zobaczyć co znajduję się w środku.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 20.48.55


Jego babcia wiedziała

Co to za rzeczy

Sejf był zniszczony i zardzewiały. Nikt tak naprawdę nie przypuszczał, że będzie coś w środku. Ale kiedy go otworzyli westchnęli. Rzeczywiście coś było w środku. Na początku wyglądało to na przypadkową kolekcję rzeczy. Po tym, jak odwinęli zwitek czarnej tkaniny zobaczyli coś co ich zaniepokoiło.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.27.44

Co to za rzeczy

Powód do niepokoju

Po rozbiciu sejfu byli zaskoczeni tym co tam znalaźli. Na starej kartce napisano: „Porzućcie wszystkich którzy tu wchodzą”. To nie brzmi dobrze. Nagle prawda wreszcie do nich dotarła. W tym momencie wiedzieli już, kto jest właścicielem tego sejfu! Czy wy też się domyślacie?

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.27.53

Powód do niepokoju

Bardzo stare insygnia

Czarny materiał przykrywał kilka przedmiotów. Miał insygnia, które w chińskiej kaligrafii oznaczały „podwójne szczęście”. Często można je spotkać podczas tradycyjnych ceremonii ślubnych. Ale notatka była wskazówką która pomogła im ustalić czyj to skarbiec. Zawartość sejfu była równie intrygująca jak notatka.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.28.03


Bardzo stare insygnia

Powrót w czasie

Czy to nie cofa Cię w czasie? Żółty odcień i zniszczone rogi mówią nam co powinniśmy wiedzieć o wieku znaleziska. Przedstawia mężczyznę w garniturze i okrągłych okularach. Mężczyzna na zdjęciu to nie kto inny jak ojciec jego dziadka. To był jego pradziadek. Sejf był pełen bezcennych pamiątek rodzinnych.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.28.15


Powrót w czasie

Bardzo dawno temu

Z drugiej strony ta kobieta była babcią jego dziadka. Nie mógł uwierzyć, że patrzy na swoich przodków. Mężczyzna nigdy nie spotkał tych ludzi, ale w ich żyłach płynęła ta sama krew. To nie jedyna rzecz, której dowiedział się o swojej rodzinie! Co było tam jeszcze schowane?

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.28.26

Bardzo dawno temu

Kolekcja starożytna

W woreczku zobaczył zegarek kieszonkowy w doskonałym stanie. Było też sporo starych znaczków. Przyjrzał się im uważnie i zobaczył, że pochodzą z różnych krajów z których część już nawet nie istnieje! Był Związek Radziecki, Zair, Katanga i nie tylko. Ale czekało na niego znacznie więcej niespodzianek.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.28.45

Kolekcja starożytna

Wiele starych monet

Plastikowe pudełko zawierało monety o różnych kształtach i rozmiarach! Pochodziły z różnych krajów i epok. Znalazł walutę z Jamajki, Kuby, Nowej Zelandii, Pakistanu i Wenezueli. To był jednak zaledwie wierzchołek góry lodowej! Był tam również rzadki srebrny dolar amerykański z 1921 r. za który można by teraz kupić dużo pieniędzy.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.28.57

Wiele starych monet

Z pierwszej wojny światowej

Jego uwagę przykuło coś jeszcze. Był tam medal i czubek z pierwszej wojny światowej! Przedmioty te musiały należeć do jego pradziadka który służył podczas wojny w armi. Na herbie był lew. Użytkownik instagrama Imgur, który śledził tę historię, powiedział o przedmiocie z Imperium Brytyjskiego kiedy rozdawało to żołnierzom Wspólnoty Narodów.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.29.08

Z pierwszej wojny światowej

Była lampa

W sejfie znalazł też małą lampkę. Na insta napisał, że to „niestety nie lampa dżina”. Jesteśmy jednak pewni, że próbował swojego szczęścia pocierając go bezskutecznie. Myślał, że już skończył ze znaleziskami. Czy nadszedł czas, aby wrócić do sprzątania? Jednak nagle zauważył, że był tam również stary klucz.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.29.19

Była lampa

Inny ukryty skarb

Klucz służy do otwierania czegoś. Jego babcia nie miała jednak pojęcia, co otworzy. Postanowił rozpocząć poszukiwania kolejnych ukrytych skarbów w domu aby dowiedzieć się skąd ten klucz. Przecież on wie lepiej niż ktokolwiek inny, że można uznać to, co niewiarygodne, jeśli dobrze się przyjrzeć.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.29.32

Inny ukryty skarb

Niesamowite odkrycie

Rzeczywiście jego mała przygoda nie zakończyła się na odkryciu starożytnych artefaktów i drogiej biżuterii. Jednak wiadomo – to specjalne pamiątki po jego przodkach były bezcenne! Zawartość uświadomiła mu, że jego przodkowie dużo podróżowali ponieważ gromadzili w przeszłości tak wiele interesujących rzeczy.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.29.44

Niesamowite odkrycie

Czyszczenie starego zdjęcia

Znalazł też stare zdjęcie. Wziął na siebie oczyszczenie obrazu co zaowocowało tym wyjątkowym zdjęciem. Kochamy efekt końcowy i jak bardzo poprawił się ten portret. Daje nam jeszcze lepsze wyobrażenie o tym jak wyglądała przeszłość. Cóż za miła rzecz i jaka wspaniała i unikalna rodzinna pamiątka.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.29.59

Czyszczenie starego zdjęcia

Twoje własne bezpieczeństwo

Jak wspaniale by było gdyby każdy zostawił także sejf ze swoimi rzeczami osobistymi dla przyszłego pokolenia. Gdyby to każdy zrobił to przodkowie mieliby też możliwość odnalezienia pamiątek. To świetny sposób na dzielenie się informacjami o sobie nawet gdy nie ma Cię już w pobliżu. Jesteśmy pewni, że wnuczek nie miał pojęcia, że ​​natknie się na te rzeczy wyruszając z misją oczyszczenia warsztatu garncarskiego.

Zrzut Ekranu 2021 02 15 O 18.30.11

Twoje własne bezpieczeństwo

Reklama