Nikt by się nie domyślił, że te gwiazdy cierpią na chorobę

Opublikowano 02/17/2021
Reklama

Nikt by się nie domyślił, że te gwiazdy cierpią na chorobę

Nieczęsto myślisz o celebrytach w kontekście chorób. Nie spodziewamy się, że celebryci mogą być w ogóle chorzy. Widzimy ich pięknych i bogatych. Nie zdajemy sobie sprawy jak mogą na nich wpływać długotrwałe choroby lub dolegliwości. Ale są tak samo podatni na problemy zdrowotne jak my wszyscy. Oto lista gwiazd które na co dzień muszą radzić sobie z przewlekłymi chorobami lub innymi schorzeniami, dokładnie tak jak my wszyscy. Możesz być zaskoczony tym kto znalazł się na tej liście.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.10.38

Nikt by się nie domyślił, że te gwiazdy cierpią na chorobę

Catherine Zeta Jones

Aktorka Catherine Zeta-Jones ma chorobę dwubiegunową co w praktyce oznacza, że ​​ma wahania nastroju, które przechodzą od euforii do depresji. Leczyła się z powodzeniem przez lata i od tamtego czasu otwarcie mówi o swoim zaburzeniu. Mimo leczenia bycie aktorką musi być trudne kiedy każdego dnia walczysz z ze sobą i swoim nastrojem. Nigdy bowiem nie wiesz w jakim stanie się obudzisz.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.10.51

Catherine Zeta Jones

Kristin Chenoweth

Drobna piękność z Broadwayu Kristin Chenoweth w rzeczywistości cierpi na astmę chociaż nigdy nie słyszałeś tego śpiewała. Pomimo problemów z drogami oddechowymi wydaje się, że nie ma problemów ze śpiewaniem nut – wysokich LUB niskich. Astma jest dość ciężką i przewlekłą chorobą. Człowiek się dusi i to naprawdę nic przyjemnego. Wiążą się z tym również inne dolegliwości.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.11.02

Kristin Chenoweth

Cher

Nie jest tak niezniszczalna jak mogłoby się nam wydawać. Cher cierpi na myalgic encephalomyelitis (ME) od 1991 roku. ME jest również znany jako syndrom chronicznego zmęczenia i powoduje intensywne i długotrwałe zmęczenie u ludzi. Może to być niezwykle szkodliwe dla kogoś takiego jak Cher która jest zawsze zajęta i aktywna. Ale ona jest żołnierzem i nigdy się nie poddaje. Jest zawsze aktywna.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.11.14

Cher

Paula Deen

W młodości Paula Deen zmagała się z depresją i agorafobią. Walczyła w bitwach z tymi demonami przez solidne dwie dekady; twierdzi, że znalazła spokój dzięki gotowaniu, i to też jest dobre wyjście z sytuacji. Jej programy kulinarne stały się dla niej wielkim biznesem. Więc pomagając sobie wyszło z tego coś dobrego. Kochamy, że tak to wyszło i popieramy ją w pełni. Tylko tak dalej.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.11.27

Paula Deen

Jack Osbourne

U syna Ozzy’ego i Sharon zdiagnozowano stwardnienie rozsiane w wieku 26 lat. Jest to rzadkie schorzenie, które atakuje centralny układ nerwowy zaburzając przekazy między mózgiem a ciałem. Może przenosić się na rdzeń kręgowy i powodować głównie ślepotę i paraliż. Kiedy zdiagnozowano Jacka, było to zaledwie kilka tygodni po urodzeniu jego pierwsze córki. Na szczęście ma najczęstszą i najmniejszą postać stwardnienia rozsianego więc jest w stanie na razie normalnie funkcjonować.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.11.38

Jack Osbourne

Morgan Freeman

Królewskość czy nie, nadal cierpi na regularne, codzienne problemy, o których być może nie miałeś pojęcia. U Morgana Freemana zdiagnozowano fibromialgię, co oznacza, że ​​cierpi na chroniczny ból stawów. Fibromialgia jest przewlekłą chorobą charakteryzującą się rozległym bólem mięśni, tkanek miękkich, kości i stawów oraz występowaniem na ciele obszarów większej czułości. Nazywane są one punktami uciskowymi (tkliwymi) o nadmiernej bolesności, wrażliwymi szczególnie na ucisk

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.11.50

Morgan Freeman

Lil Wayne

Lil Wayne cierpi na epilepsję co oznacza, że ​​jest bardzo podatny na ataki padaczki. Raper był hospitalizowany przez cały tydzień po 3 kolejnych napadach. Od tamtej pory musi stonować imprezowanie i przepracowywanie się, aby zapobiec kolejnym napadom. To zdecydowanie zmiana stylu życia dla niego. Sądzimy, że na pewno mu to nie odpowiada ale w tej sytuacji raper nie ma innego wyjścia.Zdrowie jest najważneijsze.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.12.02

Lil Wayne

Bret Michaels

Słynny piosenkarz rockowy ma dosłownie dziurę w sercu. W 2010 roku u piosenkarza zdiagnozowano chorobę serca zwaną patogennym otworem owalnym lub PFO. Po odrętwieniu prawej strony ciała Michaels został przyjęty do szpitala, gdzie lekarze zdiagnozowali tę chorobę. Cierpi również na cukrzycę. Bardzo współczujemy temu piosenkarzowi, ponieważ ta choroba jest naprawdę poważna.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.12.14

Bret Michaels

Frankie Muniz

Frankie Muniz przeszedł dwa różne mini-udary w ciągu ostatnich 6 lat. Nie miał nawet 30 lat kiedy je miał. Opisuje doświadczenia jako „nieszczęśliwe”. Po drugim udarze powiedział, że podczas jazdy na motocyklu stracił wzrok na jedno oko. Potem, kiedy próbował porozmawiać ze swoim narzeczonym, myślał, że mówi słowa, ale tak nie było. Brzmi jak przerażające doświadczenie!

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.12.26

Frankie Muniz

Sarah Hyland

Sarah Hyland ma dysplazję nerek. Aktorka Modern Family przeszła przeszczep nerki w 2012 roku aby zastąpić jej chorą nerkę zdrową. Jej ojciec był dawcą. Od tego czasu Sarah wciąż boryka się ze słabym zdrowiem. Musiała nawet przegapić ceremonię SAG 2017 z powodu choroby. Dysplazja nerek jest jedną z wrodzonych chorób nerek, która może wystąpić u ludzi, czyli wada ta jest już obecna w czasie narodzin.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.13.25

Sarah Hyland

Nick Cannon

Artysta rozrywkowy Nick Cannon miał ostatnio wiele problemów zdrowotnych. Cierpi na chorobę autoimmunologiczną – toczeń. Na początku 2012 roku zdiagnozowano u niego chorobę nerek tocznia lub zapalenie nerek tocznia po tym jak jego kolana spuchły podczas wakacji w Aspen w Kolorado. Pomimo częstego objawu tocznia co wiąże się z chronicznym zmęczeniem, Nick pozostał w dobrym nastroju i pozostaje aktywny tak często jak to tylko możliwe.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.13.37

Nick Cannon

Selena Gomez

Piosenkarka pop to kolejna znana celebrytka cierpiąca na chorobę autoimmunologiczną – toczeń. Selena Gomez zgłosiła się do ośrodka odwykowego w 2015 roku, aby otrzymać chemioterapię w celu leczenia objawów tocznia. Dziś wciąż zmaga się ze zmęczeniem i niektórymi innymi drobnymi objawami swojej przewlekłej choroby. Zwykle nikt nie zdaje sobie sprawy, że ta znana gwiazda jest poważnie chora.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.13.48

Selena Gomez

Nick Jonas

Możesz być zaskoczony, że Nick Jonas ma cukrzycę typu I. Został zdiagnozowany w wieku 13 lat i używa pompy insulinowej. Typ I to jedynie 5 procent wszystkich przypadków cukrzycy. Jonas stworzył nawet fundację Change for Children, aby zebrać pieniądze i zwiększyć świadomość dotyczącą cukrzycy u dzieci. Cukrzyca to poważna choroba i nie leczona może doprowadzić do śmierci.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.13.59

Nick Jonas

Bill Clinton

Były prezydent USA Bill Clinton miał kłopoty z chorobami serca. Około 10 lat temu przeszedł czterokrotną operację bajpasu. Po operacji w 2010 roku przeprowadzono mu pilną operację udrożnienia tętnicy.Bajpasy to inaczej pomostowanie aortalno-wieńcowe – kardiochirurgiczna operacja wszczepienia pomostów naczyniowych omijających miejsce zwężenia w tętnicy wieńcowej, stosowana w niektórych przypadkach zawału serca i zaawansowanej chorobie wieńcowej.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.14.11

Bill Clinton

Robin Roberts

Robin Roberts, prezenterka wiadomości programu Good Morning America w ABC, przez lata musiała stoczyć kilka bitew. Walczyła z rakiem piersi w 2007 i 2008 roku, przechodząc chemioterapię i radioterapię. W 2012 roku zdiagnozowano u niej zespół mielodysplastyczny czyli inaczej chorobę szpiku kostnego. Pod koniec 2012 roku przeszła przeszczep szpiku kostnego i została uznana za zdrową. Przeżyła chorobę i przeszczep.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.14.23

Robin Roberts

Pamela Anderson

Pamela Anderson cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C, które atakuje głównie wątrobę i może prowadzić do raka wątroby i marskości wątroby. Mówi, że zachorowała po tym jak podzieliła się igłą do tatuażu ze swoim byłym mężem – Tommy Lee. Chociaż kiedy się pobrali, przeszli testy na obecność choroby Pamela mówi, że lekarz Tommy’ego powiedział mu, że ma wirusa ale nie powiedział swojej nowej żonie o wynikach. Od 2015 roku Anderson został prawdopodobnie wyleczona z zapalenia wątroby typu C.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.14.34

Pamela Anderson

Michael J. Fox

U Michaela J. Foxa zdiagnozowano chorobę Parkinsona w 1991 roku, ale nie ogłosił tego publicznie aż do 1998 roku. Stworzył Fundację Michaela J. Foxa, aby znaleźć lekarstwo na Parkinsona poprzez badania. Wciąż robi wszystko, co w jego mocy, aby zebrać pieniądze na znalezienie lekarstwa ale niestety dotychczas bez skutku. Choroba Parkinsona to samoistna, powoli postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego, należąca do chorób układu pozapiramidowego. Nazwa pochodzi od nazwiska londyńskiego lekarza Jamesa Parkinsona, który w 1817 roku rozpoznał i opisał objawy tego schorzenia.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.14.44

Michael J. Fox

Seal

Blizny na twarzy Seal nie pochodzą z żadnej tragedii ani dziecięcej walki. Blizny pochodzą z postaci tocznia zwanego toczniem rumieniowatym tarczowym. Ten typ tocznia atakuje skórę (i czasami skórę głowy). Czasami może też powodować wrażliwość na światło ultrafioletowe.Jest to wielonarządowa choroba autoimmunologiczna, która charakteryzuje się naprzemiennymi okresami zaostrzeń i remisji. Zachorowanie może objawić się wachlarzem symptomów, a sama choroba może mieć bardzo zróżnicowany przebieg – od postaci łagodnej do stanowiącej realne zagrożenie dla życia.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.14.55

Seal

Missy Elliott

Missy Elliott cierpi na chorobę Gravesa-Basedowa. Jest to rzadka choroba autoimmunologiczna, która atakuje tarczycę i jest najczęstszą przyczyną nadczynności tarczycy. U Missy zdiagnozowano chorobę po tym, jak miała tak silne wstrząsy, że spowodowało to rozbicie samochodu. Jej objawy ustabilizowały się po leczeniu. I całe szczęście – życzymy piosenkarce zdrowia.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.15.07

Missy Elliott

Tiki Barber

Były piłkarz Tiki Barber cierpi na anemię sierpowatą, która jest genetyczną chorobą krwi, która atakuje czerwone krwinki. Osoby z tą chorobą zwykle wymagają transfuzji krwi przez lata. Może powodować obrzęk stóp i problemy ze wzrokiem.Anemia sierpowata to wrodzone schorzenie układu krwionośnego, polegające na nieprawidłowej budowie hemoglobiny, odpowiedzialnej za transport tlenu. Ten typ anemii jest dziedziczny. Choroba występuje najczęściej w środkowej i zachodniej Afryce.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.15.20

Tiki Barber

Venus Williams

Profesjonalna tenisistka Venus Williams cierpi na zespół Sjögrena – kolejną chorobę autoimmunologiczną, która atakuje gruczoły wytwarzające wilgoć w organizmie. Zwykle powoduje suchość w ustach i oczach, ale może się pogorszyć, wpływając na główne narządy, takie jak nerki i płuca. Wenus powiedziała, że ​​od lat zmaga się ze zmęczeniem spowodowanym chorobą.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.15.30

Venus Williams

Smith

Była modelka i gospodarz programu telewizyjnego Barbara Smith, AKA B. Smith, ma chorobę Alzheimera. W 2014 r. Zdiagnozowano u niej wczesną wersję choroby. Jednak pozytywnie ocenia swoją sytuację. „Myślę, że w przyszłości będzie dobrze. Zrobię co w mojej mocy, aby metody które stosuję zadziałały dla mnie i jak największej liczbie osób którym mogę pomóc”.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.15.41

Smith

Halle Berry

Halle Berry cierpi na cukrzycę typu 2. To oznacza, że jej organizm nie jest w stanie produkować takie ilości insuliny, jaka jest potrzebna do przetworzenia cukru na energię. Często jest chronicznie zmęczona z powodu tego stanu. Berry kontroluje zaburzenie poprzez codzienne zastrzyki z insuliny i specjalnej diecie. Czasem to jednak nie wystarcza. Osoby z cukrzycą muszą naprawdę uważać na siebie.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.15.55

Halle Berry

Jillian Michaels

Trenerka osobista i osobowość telewizyjna Jillian Michaels nie pozwala by zespół policystycznych jajników (PCOS) i endometrioza pokonały ją. Endometrioza powoduje wzrost wyściółki macicy na innych narządach i tkankach organizmu. PCOS powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej co może i często prowadzi do torbieli jajników i nieregularnych miesiączek. Może również powodować przewlekły ból. Jillian radzi sobie z objawami poprzez dietę i ćwiczenia.

Zrzut Ekranu 2021 02 07 O 15.16.06

Jillian Michaels

Reklama