Triki jak wykorzystać folię aluminiową w domu

Opublikowano 03/08/2021
Reklama

Folia to rzecz w domu nieodzowna. Obie strony folii aluminiowej w szczególności przydają się podczas gotowania i pieczenia, a także przechowywania żywności. Kiedy chcemy utrzymać ciepło przygotowanej potrawy, wystarczy obłożyć ją folią, błyszczącą stroną do wewnątrz, a matową na zewnątrz. Wiedziałeś o tym? Jeśli nie to czytaj dalej nasz artykuł.

Własny lejek

Zaskakujące jest, że folia aluminiowa nadaje się do znacznie większej ilości rzeczy niż tylko do gotowania w kuchni. Czytaj ten artykuł dalej aby poznać 21 możliwości jej użycia. Dowiedz się jak najlepiej wykorzystać folię aluminiową. Kiedy trzeba precyzyjnie nalać płyny do butelki, wystarczy wziąć kawałek folii aluminiowej i uformować stożek, pozostawiając na dnie wąski otwór. Czy kiedyś na to wpadłeś?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.03

Własny lejek

Ubrania będą wolne od zagnieceń

Czy pogniecione ubrania doprowadzają cię do szału? Wystarczy żebyś podczas prasowania ubrań umieść pod ubraniem arkusz folii aluminiowej. Ponieważ folia szybko się nagrzewa usunie również zagniecenia na ubraniach od dołu. Nikt nie lubi prasować a już na pewno prasować bez efektu. Także ten sposób jest naprawdę idealny aby ten problem cię już nie dotyczył.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.20

Ubrania będą wolne od zagnieceń

Naostrzone nożyczki

Jeśli posiadasz w domu nożyczki ale one ledwie tną lub są zardzewiałe po prostu potnij na kawałki folię aluminiową 7-10 razy, aby je wyostrzyć i wyczyścić. W ten sposób uwierz nam twoje nożyczki będą jak nowe a ty nie będziesz musiał wydawać pieniędzy na zakup kolejnych. Proste, prawda? No i tanie a także oszczędzające czas.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.04.36

Naostrzone nożyczki

Trwałe baterie

Kiedy twoje baterie są zużyte i nie masz zamienników możesz użyć małych kulek z folii aluminiowej aby je ponownie uruchomić. Po prostu umieść je na końcach baterii naprzemiennie jak pokazano na obrazku. Wielokrotnie na pewno byłeś w sytuacji, że baterie nie działały. Teraz już wiesz co zrobić aby następnym razem uniknąć tego problemu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.03

Trwałe baterie

Bez elektryzacji ubrań

Nie lubisz kiedy ubrania się elektryzują? Po prostu wrzuć kulki folii aluminiowej do suszarki aby szybciej wysuszyć ubrania i pozbyć się z nich uciążliwego elektryzowania. Znasz na pewno to uczucie kiedy twoje ubrania się elektryzują. A więc jeśli nie chcesz już mieć tego uczucia zrób to co poradziliśmy powyżej a pozbędziesz się tego problemu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.25

Bez elektryzacji ubrań

Czyste żelazko

Wiesz o co nam chodzi z brudnym żelazkiem? Użyj kulki z folii aluminiowej aby wyczyścić spód żelazka i nadać mu nowy wygląd. Wiemy – to brzmi zbyt pięknie ale uwierz nam – ta metoda działa. Czasem bardzo proste czynności mogą bardzo pomóc. A przy tym nie musimy wydawać masy pieniędzy a jedynie rzeczy które mamy w domu – w tym wypadku folię o której mowa w artykule.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.05.49

Czyste żelazko

Lśniące sztućce

Chcesz mieć lśniące sztućce? Umieść folię aluminiową na dnie pojemnika lub zlewu, następnie dodaj sodę oczyszczoną, sól, wrzącą wodę, a na koniec namocz sztućce aż będą czyste. Możesz również wrzucić cytrynę. Ważne aby to wszystko zostawić w wodzie na jakiś czas. Pamiętaj, że czym dłużej będą się moczyć tym będą czystsze i bardziej lśniące.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.03

Lśniące sztućce

Przestawianie mebli

Jeśli nie chcesz zniszczyć dywanu umieść kawałek folii aluminiowej pod nogami mebla który chcesz przenieść. W ten sposób będziesz mógł łatwo przesuwać meble po dywanie. Dodatkowym plusem jest fakt, że dywan nie zostanie zniszczony. A więc nigdy więcej nie rób tego bez folii bo sam widzisz, że tak jest znacznie lepiej i nic nie niszczysz.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.06.15

Przestawianie mebli

Lepszy sygnał WiFi

Jeśli chcesz uzyskać lepszy sygnał WiFi wystarczy, że złożysz duży kawałek folii aluminiowej i umieścisz go za modemem jakby był ekranem. To wydaje się nieprawdopodbne ale tak – to działa. Więc jeśli twoje WI – FI nie jest najlepsze polecamy tę metodę i na pewno będzie znacznie lepiej. Ciekawe, prawda?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.06

Lepszy sygnał WiFi

Czysty pistolet do kleju

Zwykłą kulką z folii aluminiowej można wyczyścić pistolet do kleju z zewnątrz. Zacznij od pistoletu do klejenia jeszcze ciepłego (chroń dłonie) i potrzyj nim kulkę z folii aluminiowej aby usunąć nadmiar kleju, który się do niej przykleił. Zobaczysz, że ta metoda naprawdę działa a byś się tego nie spodziewał prawda?.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.19

Czysty pistolet do kleju

Jedzenie nie przywiera do patelni

Zanim włożysz potrawy na patelnię umieść kawałek folii aluminiowej na dnie naczynia którego chcesz użyć. Zapobiegnie to przywieraniu potraw do naczynia. Tak często palą nam się garnki i w ten sposób się niszczą. Dzięki tej metodzie możesz być przekonany, że to się już więcej nie wydarzy a twoje jedzenie nie będzie przywierać.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.33

Jedzenie nie przywiera do patelni

Oczyść powierzchnie chromowane

Folia aluminiowa jest bardziej miękkim metalem niż chrom można jej użyć aby przywrócić połysk chromowanym powierzchniom i usunąć rdzę. Po prostu wyciśnij kulkę z folii aluminiowej i wytrzyj nią chrom. Zobaczysz, że wszystko zacznie lśnić jak nowe.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.07.47

Oczyść powierzchnie chromowane

Zamknij plastikowe torby

Masz już zużyte plastikowe torby? Teraz wszystko, co musisz zrobić, to umieścić długi kawałek folii aluminiowej na górze plastikowej torby, zawinąć go na krawędź torby – tak jak pokazano na obrazku a następnie wyprasować.Czyż nie jest to przydatny tip którego zaczniesz używać dzięki nam?

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.02

Zamknij plastikowe torby

Pióro do ekranu dotykowego

Czy wiesz, że możesz użyć folii aluminiowej do stworzenia własnego pióra do ekranu dotykowego. Wystarczy mały kawałek folii aluminiowej, długopis lub ołówek i taśma. Owiń koniec długopisu lub ołówka w folię aluminiową i zabezpiecz taśmą. Zimą możesz sprawić, że zwykłe rękawiczki będą współpracować z ekranem dotykowym, nakładając mały kawałek folii aluminiowej na czubek palca.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.16

Pióro do ekranu dotykowego

Domowe foremki

Oderwij kawałek folii aluminiowej a następnie złóż go kilkakrotnie poziomo, aby utworzyć grubszy, długi pasek i uformuj go do pożądanego kształtu. W ten sposób stworzysz taką formę jaką tylko zapragniesz. To przydatne w okresie świąt Bożego Narodzenia kiedy pieczemy tradycyjne pierniczki a dzięki tej radzie możesz zrobić dosłownie każdy kształt.

Zrzut Ekranu 2021 03 06 O 08.01.32

Domowe foremki

Pozbyć się tłuszczu

Po tym jak ugotujesz bardzo tłuste potrawy wystarczy wyłożyć miskę folią aluminiową, wlać nadmiar oleju i zawinąć w kulkę, aby bez bałaganu wyrzucić. To dobry sposób na utrzymanie porządku w domu. A więc dzięki naszym tipom bardzo wiele się nauczysz. Do tego są to rzeczy które się przydadzą w codziennym życiu.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.08.42

Pozbyć się tłuszczu

Piekarnik w czystości

Masz wiecznie brudny piekarnik? Jeśli chcesz uniknąć ciągłego czyszczenia piekarnika ten tip jest dla Ciebie. Po prostu umieść warstwę folii aluminiowej na dnie piekarnika i po wewnętrznej stronie drzwi. W ten sposób unikniesz przypalenia jedzenia, ponieważ folia pomaga równomiernie rozprowadzić ciepło. No nareszcie nie będziesz musiał szorować piekarnika.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.09.03

Piekarnik w czystości

Chroń klamki w czasie malowania

Kiedy malujesz pomieszczenie, w którym znajduje się klamka wystarczy przykryć klamkę warstwą folii aluminiowej aby zabezpieczyć ją przed odpryskami farby. Po prostu zabezpiecz folię na miejscu taśmą i już. To idealny sposób żeby potem nie mieć plam. Zaufaj nam i zacznij stosować tę radę..

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.20

Chroń klamki w czasie malowania

Pognieciona kulka folii aluminiowej w suszarce

Folia aluminiowa może zdziałać cuda w Twojej suszarce do ubrań. Wszystko co musisz zrobić to zwinąć prześcieradło w małą kulkę i wrzucić do niej a to zmniejszy elektryzowanie się ubrań i sprawi, że Twoje ubrania będą wyglądać świeżo w mgnieniu oka. Twoje ubrania pozostaną miękkie i jest to świetna alternatywa dla prześcieradeł do suszarki lub płynu do zmiękczania tkanin. Wszystko aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i czas.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.34

Pognieciona kulka folii aluminiowej w suszarce

Brelok w folię

W każdym kluczyku samochodowym znajduje się mały chip komputerowy który jest zaprogramowany za pomocą unikalnego kodu który wysyła sygnał do systemu bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Aby na niego odpowiedzieć samochód ma własny chip który wykorzystuje ten sam algorytm do generowania kodów. Mówiąc najprościej jeśli kody pasują samochód się otwiera. Chociaż wszystko jest w porządku wygoda ma swoją cenę: jeśli ktoś włamie się do Twojego pilota i wymyśli kod może z łatwością zabrać Twój samochód. Aby temu zapobiec możesz zastosować kilka małych sztuczek. Skoncentrujemy się na owinięciu breloczka do kluczy w folię. Nie to nie jest jakaś zwariowana teoria spiskowa. Owinięcie breloka folią zapobiegnie kradzieży sygnału przez hakerów.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.46

Brelok w folię

Oczyszanie grilla

Następnym naszym świetnym trikiem przy użyciu folii aluminiowej jest czyszczenie grilla kulką z folii aluminiowej. Bardzo dobrze usunie tłuszcz i plamy. A dobrze wiemy jak wygląda grill po udanym sezonie – nie najlepiej. Także polecamy go wyczyścić sposobem który zasugerowaliśmy powyżej.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.15.56

Oczyszczanie grilla

Loki

Robienie loków przy niskiej temperaturze polega na umieszczeniu kawałka folii aluminiowej między żelazkiem a włosami. To ochroni Twoje włosy przed nadmiernym ciepłem żelazka i pozostawi idealne loki. Więc jeśli chcesz mieć ładne loki następnego dnia to polecamy ten prosty i bardzo tani sposób.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.09

Loki

Unikanie katastrof przez stopione lody

Kochamy dzieci i ich słodkie małe zachcianki. Lody należą do ich ulubionych i łatwo zrozumieć dlaczego tak jest. Ale dla rodziców dziecko i lody mogą być koszmarem. Cały ten bałagan może zmienić dom w kremowy świat . Spróbuj tego – zawiń spód lodów folią aluminiową i pozwól wpaść im do schludnego, małego „kubka” z folii.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.26

Unikanie katastrof przez stopione lody

Utrzymywanie świeżości bananów

Kochamy banany. Są one świetne do wielu różnych rzeczy takich jak pieczenie czy dodawanie do koktajli. Zawierają oczywiście masę potasu. Ale problem polega na tym, że z zielonego na żółty mogą przejść szybciej niż możesz się obejrzeć. Dlatego sugerujemy owinięcie końcówek łodyg folią aluminiową, ponieważ zapobiega to ich gniciu. Dzieje się tak ponieważ nie mają one kontaktu z powietrzem a to powoduje ich rozkład którego chcemy uniknąć.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.37

Utrzymywanie świeżości bananów

Unikaj karaluchów w kuchni

Wiemy, że szafki kuchenne są przeznaczone na produkty spożywcze i przybory kuchenne. Z pewnością nie są przeznaczone dla strasznych pełzaczy takich jak karaluchy i inne robale. Problem polega na tym, że te ciemne zakątki są dość zachęcające dla tych małych stworzeń. Chyba że położysz folię aluminiową na powierzchni szafek która odbija światło we wszystkich ciemnych zakątkach mieszkania.

Zrzut Ekranu 2021 02 21 O 20.16.51

Unikaj karaluchów w kuchni

Reklama